Zastępczyni Adamowicza komisarzem w Gdańsku. Aleksandra Dulkiewicz przyjęła propozycję z KPRM

- Przyjęłam propozycję szefa KPRM Michała Dworczyka i wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha dotyczącą objęcia funkcji komisarza w Gdańsku - poinformowała we wtorek wiceprezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz. Zaznaczyła, że formalności związane z objęciem przez nią obowiązków będą musiały potrwać.

- Dziś otrzymałam telefon od szefa KPRM Michała Dworczyka, rozmawiałam też z wojewodą Dariuszem Drelichem, którzy zaproponowali mi funkcję komisarza; ja tę funkcję przyjęłam - oświadczyła Dulkiewicz. Zaznaczyła zarazem, że "różne formalności" związane z objęciem przez nią tej funkcji "będą musiały jeszcze chwilę potrwać".

Dulkiewicz podkreśliła, że do dnia pogrzebu (który prawdopodobnie odbędzie się w sobotę - PAP) w Gdańsku będzie obowiązywać żałoba. - Będziemy apelowali do organizatorów różnych wydarzeń, żeby starali się uszanować ogłoszoną żałobę - wskazała. Wiceprezydent Gdańska podziękowała za wszystkie wyrazy współczucia, solidarności, dobrych myśli. - Przede wszystkim w imieniu rodziny pana prezydenta - żony Magdaleny, córek Antoniny i Teresy oraz brata Piotra i rodziców - Ryszarda i Teresy - mówiła Dulkiewicz. Zaapelowała jednocześnie o uszanowanie prywatności rodziny.

- Dziękujemy za wszystkie głosy wsparcia płynące z całego miasta, z całej Polski, Europy i świata. Dziękuję także licznym miastom, które wczoraj (w poniedziałek) zorganizowały marsze milczenia - zaznaczyła wiceprezydent Gdańska.

Prezydent Gdańska zmarł wczoraj (14.01) po ataku nożownika, do którego doszło w czasie niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

TOK FM PREMIUM