Piotr Kraśko proponuje, aby w 2020 roku finał i główny sztab WOŚP były w Gdańsku. "Hołd dla Adamowicza"

- Może będzie wspaniale, żeby kolejny finał i główny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie był jak zawsze w Warszawie, tylko w Gdańsku - proponował w TOK FM Piotr Kraśko.
Zobacz wideo

Piotr Kraśko uważa, że gdy żałoba w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza się skończy, to "warto zrobić też coś konstruktywnego". - Może będzie wspaniale, żeby kolejny finał i główny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie był jak zawsze w Warszawie, tylko w Gdańsku – zaproponował w Poranku Radia TOK FM. Jak dodał:  To byłby też hołd dla Pawła Adamowicza i wspaniałe wydarzenie. - Prezydent Gdańska miał rację, kiedy  w swoim ostatnim wystąpieniu mówił, że finał WOŚP to dzień dzielenia się dobrem, a Gdańsk to najcudowniejsze miasto świata. Ja jako warszawiak przyznaję mu rację – mówił Piotr Kraśko. - Może "światełko do nieba" w przyszłym roku mogłoby być światełkiem dla Pawła Adamowicza? - zastanawiał się dziennikarz.

Kraśko zaapelował też do polityków. - Może mógłby powstać "dekalog Adamowicza", czyli zbiór zasad dobrego zarządzania miastem. Bo prezydent Gdańska nie tylko budził szacunek, sympatię i zaufanie, ale wprowadził też w mieście konkretne rozwiązania.  Może rozwiązania z Pomorza można też przyjąć w innych miastach? Uważam, że Polska byłaby lepsza, gdyby była taka jak Gdańsk, który budował Paweł Adamowicz – podkreślał gospodarz Poranka Radia TOK FM.

"Cień nadziei"

Piotr Kraśko skomentował też decyzję Jerzego Owsiaka, który w poniedziałek ogłosił, że rezygnuje z szefowania WOŚP.  Prosił o zmianę decyzji. - To tylko prośba, bo można go zrozumieć. Przecież od tylu lat spotyka się z tak absurdalnymi emocjami. Jak ktoś nie cierpi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, niech w mediach społecznościowych promuje inne akcje, a nie atakuje. Mam nadzieję, że jest cień nadziei, że wysłucha naszych próśb – powiedział dziennikarz.

Kraśko przyznał, że nie jest w stanie zrozumieć decyzji TVP o rezygnacji z bycia patronem WOŚP. Przypomnijmy, że to telewizja publiczna od początku do 2017 roku organizowała finały Orkiestry.  - Akurat to jedna z tych rzeczy, które TVP po 1989 roku udały się najlepiej. Dzięki Owsiakowi. Pokazywanie WOŚP dla mediów to wspaniała okazja, by udowodnić, że media służą też słusznej sprawie. To nas może jednoczyć. To jedna z największych strat TVP, że nie jest głównym nadawcą WOŚP - ocenił dziennikarz, który przez lata także związany był z telewizją publiczną. Obecnie jest dziennikarzem stacji TVN.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (58)
Piotr Kraśko proponuje, aby w 2020 roku finał i główny sztab WOŚP były w Gdańsku. "Hołd dla Adamowicza"
Zaloguj się
 • laborantkolaborant

  Oceniono 8 razy 4

  Z cyklu: złote myśli celebrytów i prezenterów telewizji śniadaniowych...

 • arrrgh

  Oceniono 6 razy 4

  Weź pan. Gdzie, jak i czy w ogóle odbędzie się finał WOŚP zadecyduje WOŚP. Ten finał jeszcze się nie zamknął, nie było jeszcze pogrzebu pana Adamowicza, więc może dajmy sobie chwilę zanim przejdziemy do podsumowań i udzielania dobrych rad kto i jak ma uczcić czyją pamięć.

 • patriot1

  Oceniono 14 razy 4

  co jeszcze wymyślicie?człowiek został zasztyletowany na scenie,na oczach rozbawionego tłumu,a wy tylko wośp,wośp,rezygnacja jurka i inne dupy maryni
  pomyślałeś marny żurnalisto o dzieciach,rodzinie?przecież to może być dla nich koszmarem-to samo miejsce i czas,okoliczności?gdyby Adamowicz zmarł na zawał w kapciach przed telewizorem to wośp mógłby go tak uczcić ,a tak na miejscu brutalnej zbrodni robić imprezę ?to chore
  zauważcie wreszcie,że został zabity człowiek i to jest i powinno być od niedzieli najważniejsze...jak widać nie dla wszystkich

 • 66kropek

  Oceniono 5 razy 3

  Ze wzruszeniem obserwuję jak z godziny na godzinę śp.Paweł Adamowicz staje się kimś w rodzaju polskiej księżnej Diany. Okazuje się,że wszyscy miłowali go straszliwie i, Np. w gdańskiej Platformie. Myślę,że gdyby sam Adamowicz widział ten zalew lukru płynący z ust jego kolegów, to by się serdecznie uśmiał

 • stoperan12

  Oceniono 7 razy 3

  Paweł powiedziałby tak: nie płaczcie po mnie tylko działajcie. To był dobry, skromny człowiek

 • marudna.maruda

  Oceniono 8 razy 2

  Dajcie rodzinie uporać się z żałobą, pozwólcie na prywatność, a nie nagłaśniajcie każdego pomysłu, który rodzi się w emocjach. Na to będzie czas. A robienie sobie popularności jakiejkolwiek w chwili, kiedy trwają przygotowania do uroczystości pogrzebowych nijak potrzebne nie jest.

 • aazz67

  Oceniono 3 razy 1

  Jestem za. Ale nie wierzę, że to się uda. Jesteśmy w Polsce Januszów i Grażyn. Wycie i p-lucie zaraz się zacznie.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 9 razy 1

  Świetny pomysł taki "Hołd dla Adamowicza" - w końcu był to facet, którym zdrowo interesował się prokurator a własna partia - Platforma Obywatelska - też mu za ciemne interesy podziękowała za współpracę.
  A w następnym roku zalecam hołd dla Nikodema Skotarczaka, by się Adamowiczowi nie nudziło, zaś za dwa lata to już pozostanie tylko hołd dla nożownika bądź red. Kraśko - trzeba się zastanowić, który z nich ma bardziej nasrane we łbie.
  Panie Kraśko, hołd dla pana:

  Https://www.youtube.com/watch?v=wV2mfoBRWJk

 • sthoss

  Oceniono 7 razy 1

  Chyba hold dla Kraśki, nieustającej fontanny rewelacyjnych pomysłów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX