Nieoficjalnie: Paweł Adamowicz otrzyma honorowe obywatelstwo Warszawy. Radni zwołują nadzwyczajną sesję rady miasta

Według nieoficjalnych informacji TOK FM, na czwartkowe popołudnie zostanie zwołana nadzwyczajna sesja rady Warszawy. Honorowe obywatelstwo stolicy ma otrzymać Paweł Adamowicz - prezydent Gdańska, który zginął w zamachu przeprowadzonym podczas finału WOŚP.
Zobacz wideo

Nadzwyczajna sesja rady Warszawy ma się rozpocząć w czwartek późnym popołudniem. Powodem jej zwołania ma być zamach na Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który w niedzielę podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został zaatakowany przez nożownika. Napastnik krzyczał, że był torturowany przez Platformę Obywatelską - partię, z którą przez wiele lat był związany Adamowicz.

Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek w gdańskim szpitalu z powodu odniesionych ran. Jesienią 2018 roku po raz szósty został wybrany przez mieszkańców Gdańska na prezydenta. Po jego śmierci stanowisko komisarza objęła Aleksandra Dulkiewicz, wiceprezydentka miasta.

Po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza pojawia się wiele pomysłów, jak uczcić jego pamięć. - Jest koncepcja nadania jego imienia Uniwersytetowi Gdańskiemu - powiedział Jacek Karnowski. Ocenił, że "jest to jeden z pomysłów, który wymaga zastanowienia".

Paweł Adamowicz był absolwentem UG. Był też najmłodszym - w historii nie tylko gdańskiej uczelni - prorektorem.

Czytaj też: Piotr Kraśko proponuje, aby w 2020 roku finał i główny sztab WOŚP były w Gdańsku. "Hołd dla Adamowicza">>>

DOSTĘP PREMIUM