Jan ¦piewak odchodzi z polityki. Aktywista przegrał proces o zniesławienie

Jan ¦piewak odchodzi z polityki. Były kandydat na prezydenta stolicy, znany z piętnowania patologii przy warszawskiej reprywatyzacji, przegrał w s±dzie rejonowym proces o zniesławienie z prawniczk± Bogumił± Górnikowsk±-Ćwi±kalsk±, córk± byłego ministra sprawiedliwo¶ci.

Jan ¦piewak poinformował o sprawie na Twitterze. "Przegrałem proces z córk± Ćwi±kalskiego. Mam jej zapłacić 10 tysięcy i 5 tysięcy grzywny. Za to, \e ujawniłem, że jako kurator 118-latka przejęła pół kamienicy. Jestem jedyn± osob±, która w zwi±zku z afer± reprywatyzacyjn± zostala dwukrotnie skazana. Kończę z polityk±. Dziękuję" - napisał ¦piewak.

Jak informuje warszawska "Gazeta Wyborcza" ¦piewak zapowiedział też, że zamierza odwołać się od wyroku, ale nawet je¶li przegra apelację, nie zamierza zapłacić. "Mogę i¶ć do więzienia" - stwierdził. Tymczasem mec. Bogumiła Górnikowska-Ćwi±kalska powiedziała w rozmowie ze stołeczn± "GW", że gdy zajmowała się spraw± nie wiedziała, iż dawny wła¶ciciel kamienicy przy ul. Joteyki 13 na Ochocie urodził się w 1889 roku (a więc niemal na pewno już nie żyje - red.).

Wpis polityka wywołał duży oddĽwięk w internecie. "Po trzech latach od ujawnienia Afery Reprywatyzacyjnej wyroki usłyszeli jedynie aktywi¶ci j± ujawniaj±cy i nagła¶niaj±cy. Przykre" - skomentowało Miasto Jest Nasze, ruch z którym kiedy¶ był zwi±zany ¦piewak.

DOSTĘP PREMIUM