"GW": Matka Stefana W. ostrzegała policję, że jest zaniepokojona zachowaniem syna

Matka Stefana W., sprawcy ataku na Pawła Adamowicza, ostrzegała policję w Gdańsku o możliwym niebezpiecznym zachowaniu syna - poinformowała trójmiejska wyborcza.pl.

Według ustaleń dziennikarzy trojmiasto.wyborcza.pl, policja przekazała informacje od matki sprawcy ataku na Pawła Adamowicza do zakładu karnego. Z odpowiedzi wynikało jednak, że nie dzieje się nic złego.

Policja potwierdza, że zgłoszenie wpłynęło nieco ponad tydzień przed tym, jak 27-latek opuścił zakład karny. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia przekazali informację do dyrektora zakładu karnego, w którym przebywał mężczyzna. Zwrócili się z prośbą o podjęcie przez zakład karny możliwych dostępnych działań - informuje gdańska policja.

Atak z użyciem noża na Pawła Adamowicza miała miejsce na scenie podczas finału WOŚP 14 stycznia. Prezydent Gdańska zmarł w szpitalu dzień później. Napastnik przebywa w areszcie, postawiono mu zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim, w wyniku motywów zasługujących na szczególne potępienie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (1)
Matka Stefana W. miała ostrzegać policję
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    Oceniono 1 raz 1

    Tylko co policja moze zrobic w nadal tenkraju skoro nadzwyczajna kasta od trzydziestu lat bojkotuje wymiar sprawiedlliwosci. Niby co mieli go torturowac czy skatowac po godzinach. Pytanie dlaczego skoro facet mial stwierdzona schizofrenie nie zostal sadownie ubezwlasniowolniony i skierowany w na oddziale zamknietym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX