Studniówki w czasie żałoby po Pawle Adamowiczu. Rafał Trzaskowski apeluje o godne uczczenie prezydenta Gdańska

Prezydent Warszawy zaapelował do dyrektorów stołecznych szkół, by podczas studniówek zaplanowanych na najbliższy piątek i sobotę uczniowie uszanowali pamięć o zmarłym prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu.

W piątek o godzinie 17 rozpocznie się żałoba narodowa, która potrwa do soboty. W Warszawie w tym terminie zaplanowano 41 studniówek. - Poprosiliśmy dyrektorów naszych szkół, aby w porozumieniu z rodzicami wybrali odpowiednią formę uczczenia pamięci i żeby studniówki miały godny przebieg. Jesteśmy w bardzo szczególnym czasie, ale też rozumiemy, że te przygotowania trwały wiele miesięcy - powiedziała reporterce TOK FM Katarzyna Pieńkowska ze stołecznego ratusza.

Część studniówek, które planowane były na piątek, odbędzie się w innym terminie. Na sobotnich balach maturzyści zatańczą poloneza dopiero po godzinie 19, kiedy żałoba narodowa się skończy.

Żałoba narodowa w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będzie obowiązywać od piątku od godziny 17 do soboty do godziny 19.

Prezydent Gdańska zmarł w poniedziałek 14 stycznia w szpitalu w wyniku ran zadanych mu przez zamachowca. 27-letni napastnik zaatakował polityka nożem podczas finału WOŚP w Gdańsku.

DOSTĘP PREMIUM