Uwaga na oblodzenia. Niebezpiecznie może być w prawie całym kraju

Ostrzeżenia I stopnia dla większości województw kraju. IMGW ostrzega przed oblodzeniami na drogach i chodnikach po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed oblodzeniem dla 13 województw. Ostrzeżenie I stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie warunków, które sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Ostrzeżenia nie dotyczą jedynie województw: pomorskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego.

Pogoda. W górach zagrożenie lawinowe

W górach utrzymuje się gruba pokrywa śnieżna. "W Tatrach, Karkonoszach i na Babiej Górze obowiązuje 3. (znaczny) stopień zagrożenia lawinowego, natomiast w Bieszczadach – 2. (umiarkowany)" - poinformował Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Jeden z najpopularniejszych szlaków w polskich górach - droga do Morskiego Oka - nadal jest zamknięta dla transportu konnego oraz dla samochodów. Do chwili odśnieżenia i poszerzenia zasypanej śniegiem drogi.

Początek roku w Trójmieście pod znakiem sztormu i śnieżycy

Czytaj też: Czeka nas powrót El Nino? Meteorologowie przewidują: Zacznie rządzić pogodą pod koniec roku>>>DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM