Rośnie liczba chorych na odrę. Już kilkanaście nowych przypadków w Szczecinie

11 osób choruje na odrę w szczecińskim szpitalu MSWiA, w placówce od dwóch dni obowiązuje zakaz przyjęć oraz odwiedzin. Objawy choroby ma pracownik innego szpitala - w Zdrojach. To nie wszystkie przypadki.

14 przypadków odry odnotowano na Pomorzu Zachodnim. U jednej osoby badania już potwierdziły odrę, w przypadku pozostałych 13 osób lekarze mówią o objawach. - Na stuprocentowe potwierdzenie, że to odra, musimy czekać - mówi Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie dr Małgorzata Domagała-Dobrzycka.

Chorych przybywa w szybkim tempie, bo jeszcze wczoraj mówiono o ośmiu przypadkach zachorowań na odrę.

Czytaj też: Jeden chory zaraził całą wyspę. Odra ma wielką moc przenoszenia się między ludźmi>>>

11 chorujących to personel szczecińskiego szpitala MSWiA. W przypadku tej placówki sanepid mówi o ognisku odry. Od środy placówka nie przyjmuje chorych, obowiązuje też zakaz odwiedzin. Objawy choroby ma również jeden pracownik innego szczecińskiego szpitala - w Zdrojach. Pozostali chorzy to mieszkańcy Szczecina i Świnoujścia. 

Z powodu rosnącej liczby zachorowań zakaz odwiedzin wprowadziły kolejne szpitale: wojskowy przy ul. Piotra Skargi, oba szpitale kliniczne - na Pomorzanach i przy ul. Unii Lubelskiej. Znaczne ograniczenia obowiązują też w szpitalu wojewódzkim przy ul. Arkońskiej.

Czytaj też: Zamykanie granic przed odrą? Ekspertka: To problemu nie rozwiąże>>>TOK FM PREMIUM