Komentarze (359)
Lekcje tolerancji po tragedii w Gdańsku? Środowiska prawicowe grzmią o "deprawacji dzieci propagandą LGBTQ"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • szats69

  Oceniono 8 razy 6

  Protestować to sobie mogą. Ale będzie decydować prezydent, który uzyskał mandat na drodze demokratycznej. A te oświadczenia Ordo Iuris należy wyrzucić do kosza. Każdy nieobecny uczeń będzie miał nieobecność nieusprawiedliwioną. I tyle. Dość pobłażania fundamentalistom.

 • andrzej2310

  Oceniono 9 razy 5

  Sekta "Ordo Iuris" nie ma żadnego poparcia w społeczeństwie. Nie ma prawa zabierac głosu w sprtawach społecznych!

 • jeden-dwa-jeden

  Oceniono 9 razy 5

  Ordo Iuris to SEKTA!
  aż dziw bierze, że do tej pory nie zainteresował się nim Komitet obrony przez sektami Nowaka ...

 • mydeer

  Oceniono 5 razy 5

  "To jest kompletnie absurdalne. Przecież tolerancja, antydyskryminacja, to są tematy, zawarte w podstawie programowej, w statutach szkół. Na co niby rodzice się mają zgadzać? Na realizację podstawy programowej?"

  No, skoro tak, to po co jakieś dodatkowe lekcje prowadzone przez "ekspertów" z różnych fundacyjek i stowarzyszeń? Przecież wystarczy realizować podstawę programową.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 9 razy 5

  I tu jakoś cytowanie JPII ortodoksom pislamu do głowy nie wpadnie.
  Z miłosierdzia bożego

 • orlecki

  Oceniono 13 razy 5

  Katotaliban w Polskim wydaniu. PISowska Polska w 21-ym wieku to państwo wyznaniowe, w którym facet w czarnej sukience i jego wszelakiej maści wyznawcy próbują nam wmówić, że nie przysłużyli się do śmierci prezydenta Adamowicza. A PISia wierchuszka nie zachęca do nienawiści krzycząc: "wasze mordy zdradzieckie", "gorszy sort" i temu podobne. Żenujący spektakl obłudy i zakłamania.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 6 razy 4

  Że też nikomu nie przyszło do głowy, by gdzieś w pobliżu kościoła zaparkować (legalnie, nie łamiąc przepisów) auto obwieszone dziecięcymi bucikami.

 • dzaga41

  Oceniono 4 razy 4

  A może zacząć od posłów. Przynajmniej niektórych.Polecam Pawłowicz,i Tarczyńskiego, Mazurek Jeżeli chodzi o protestującą młodzież i ich rodziców to rozumiem że w całej rozciągłości popierają mowę nienawiści i chamstwa.Moje gratulacje

 • refio

  Oceniono 6 razy 4

  Niektórzy żyją z nienawiści. Tak jak mały człowieczek z Żoliborza i KK

 • feldkuratkatz

  Oceniono 8 razy 4

  Ciekawe co się jeszcze musi wydarzyć, żeby te tępe pały zrozumiały...

 • felicjan.dulski

  Oceniono 5 razy 3

  Ja mam tylko jedno pytanie: kto poprowadzi te lekcje "tolerancji"?
  Jacyś prelegenci z łapanki na ulicy, czy ludzie z odpowiednimi kwalifikacjami w tym pedagogicznymi?
  Przecież jest coś takiego jak godzina wychowawcza prowadzona przez nauczyciela i nikt się nie burzy.
  W takim razie poświęcić, a nawet dołożyć jedną godzinę wychowawczą, na omówienie z młodzieżą tematu wzajemnego szacunku, nienaruszalności cielesnej, uszanowania godności drugiej osoby i ... tolerancji.
  Wiem, że mogłoby skończyć się na powierzeniu tego zadania katechetom.

 • cleryka

  Oceniono 9 razy 3

  Prawactwo ciągle ma jedną jedyną zasłonę przeciwko edukacji młodzieży..".LGBT, gumisie itp. wymysły. Ciemnogrodem łatwiej się zarządza,prawda?

 • jerzysm42

  Oceniono 5 razy 3

  Prawdziwy polak katolik musi nienawidzić.
  W obronie tych chrześcijańskich wartości wyznawcy Rydzyka i Kaczyńskiego będą protestować.

 • kocanka1954

  Oceniono 5 razy 3

  "Gdzie nienawiść kują, tam demagog przy miechu, a diabeł przy miocie" A. Fredro. Oto czym jest Ordo Iuris. Siewcy nienawiści, którym słowo tolerancja, miłość i zrozumienie nie przejdą przez gardło:" Ponieważ Wy czarni siewcy wojny, mówicie tylko o nienawiści do wszystkiego, co nie jest wasze, mówicie o egoizmie, lecz nigdy nie używacie słowa miłość, ponieważ w waszych ustach to święte słowo" miłość " staje się brudne" Ludwik Zamenhof.

 • kalmar1967

  Oceniono 5 razy 3

  acie powiązania tzw. środowisk prawicowo-narodowych.
  Organizacje typu ORDO IURIS jątrzą i niszczą wszystko co katolickie, bo są finansowane przez TFP.
  Centrum życia i rodziny to nowy twór powstały za te same pieniądze. Ciekawe informacje: wystarczy wpisać w google: "sekta TFP"

 • 99venus

  Oceniono 7 razy 3

  1922 roku zamordowali prezydenta Narutowicza.w 2018 zamordowali prezydenta Gdańska Adamowicza.Ta sama rozmodlona,fanatyczna prawica narodowa.

 • adbepl

  Oceniono 7 razy 3

  To co robią środowiska prawicowo narodowe to prosta droga do dyktatury , faszyzmu, pogardy i nienawiści do innych niż oni ludzi. Okazuje się kolejny raz ,że kościół w Polsce jak również rządzący pisowcy popierają te zboczone poglądy. Jeżeli nie obudzi się naród szczególnie w okresie wyborów i nie powstrzyma tego obłędu to w Polsce dojdzie do rozlewu krwi.
  Wystarczy przeczytać wpisy tutaj zamieszczone, dlaczego redakcja pozwala na zamieszczanie tak ohydnych wpisów trollowsko- pisowskich. Zatrzymajcie te ordynarne wpisy !!!

 • marchwianka.0

  Oceniono 5 razy 3

  Oczywiście, po co dzieci i młodzież chronić przed nienawiścią, lepiej im ją sączyć od małego. Zamiast dobranocki kukiełki w TVP Info!!!!

 • obidient1

  Oceniono 7 razy 3

  Debilizm środowisk tak zwanych Narodowych jest przerażający. Przecież tolerancja to uszanowanie drugiego człowieka. Można się z nim zgadzać lub nie ale nie można nikogo obrażać.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 5 razy 3

  Po co jakieś lekcje tolerancji?
  Przecież prawie wszystkie dzieci chodzą na religię, a tam uczą się przecież "MIŁOŚCI KATOLICKIEJ", a ta stoi znacznie ponad nad "obojętną tolerancją".
  Katolicką (niektórzy mówią chrześcijańską, ale ja nie podzielam tej opinii) miłość charakteryzuje "odpowiedzialność" za drugiego człowieka. Jeżeli ten człowiek czyni coś, co jest niemiłe Bogu, to trzeba go upomnieć, nawrócić.
  Nie ma zgody na tolerancję niewłaściwych upodobań.
  Taka Wolska katolska.
  Teraz i zawsze, i do us.ranej śmierci ...
  Ament?

 • siekier35

  Oceniono 5 razy 3

  a młodzież ktoś pytał o zdanie?
  jej głos jest istotniejszy niż pierdzieli pislamskich

 • slawczan

  Oceniono 3 razy 3

  Katoprawica jest wrogiem ,,kneblowania" mowy nienawiści bo gdyby jej zakazać w zasadzie nie miałoby co mówić.

 • yosemitesam

  Oceniono 9 razy 3

  Środowiska narodowców oraz organizacje prokatolickie (jak ten odór luris) będą za wszelką cenę blokować przeprowadzanie takich zajęć w szkołach. Przecież społeczeństwem podzielonym, skłóconym łatwiej jest PiSowi manipulować i dzięki kłamliwej propagandzie szczuć na 'gorszy sort.

 • hart5

  Oceniono 7 razy 3

  Kuratoria i MEN wykazują się wielkim refleksem, wszędzie tam, gdzie skrajnie prawicowe organizacje podnoszą krzyk. Naloty kuratoryjne zawsze coś znajdą. Ale teraz dochodzi do przekroczenia wszelkich granic: tolerancja ma być zakazana.
  Gdzie jesteśmy : w UE, czy może to Filipiny? Dlaczego minister Zalewska nie zabierze głosu i jednoznacznie (nie tak jak na temat Jedwabnego) nie zaleci wzmożenia działań w obszarze przeciw mowie nienawiści.

 • hanysgorszysort20

  Oceniono 13 razy 3

  Stukanie w jelito ministrantow wpisac do Konstytucji.
  Pedopiskopatu i Pislamabadu cdn.

 • jcky

  Oceniono 4 razy 2

  To znaczy, że są ludzie, którym zależny na mowie nienawiści? Panie Brudziński do dzieła. Łatwo będzie ustalić kto do tego nawołuje.

 • sawicki.wroc

  Oceniono 2 razy 2

  Pozwólcie Szanowni Państwo że wsadzę ten przysłowiowy kij w mrowisko. Żeby była pełna jasność - sam mam raczej lewicowe poglądy a ogoleni na łyso młodzieńcy to dla mnie ludzie z innej bajki. Jednakże pamiętam jak Jacek Kuroń jeszcze za komuny powtarzał że nie chce żyć w świecie w którym wszyscy myślą tak samo. Nic dodać nic ująć. Kiedyś kilkadziesiąt lat temu budowano w Europie kraje gdzie wszyscy mieli myśleć tak samo i dobrze wiemy jak to się skończyło. Historia uczy - niestety tylko ludzi inteligentnych. Pamiętajcie kochani że każdą ideologię nawet lewicową można wypaczyć - polecam Rok 1984. Tak na marginesie - po Stanie Wojennym niejaki Jan Rem w swoich słynnych felietonach nawoływał do zgody narodowej i piętnowal "sfanatyzowanego księdza" z Parafii na Warszawskim Żoliborzu który rzekomo wypuszczał demony spod ornata. To także źle się skończyło.
  Oczywiście tolerancja jest potrzebna ale chyba bardziej to potrzebny jest zdrowy rozsądek. Myślę że w polskich szkołach znajdzie się bardzo wielu wspaniałych i odpowiedzialnych pedagogów którzy wytłumaczą młodym ludziom co to jest tolerancja i dlaczego nie należy potępiać ludzi inaczej myślących.

 • torrol

  Oceniono 6 razy 2

  Niestety PiS już zdążył namieszać ludziom w głowach .Niedługo dowiemy się ,że zabić wroga politycznego jest ok. Takie będą konsekwencje rządów tej władzy

 • miszka_szyfman

  Oceniono 6 razy 2

  A potem zdziwienie że ktoś kogoś zamordował.

 • gorillaglu

  Oceniono 6 razy 2

  Zadziwiające, że są ludzie którzy za zagrożenie uznają brak nienawiści.

 • ugrydul

  Oceniono 8 razy 2

  No to teraz mamy czarno na białym, kto jest orędownikiem, piewcą, siewcą i wyznawcą mowy nienawiści. Sami się z tym eksponują :-)))
  PiS- partia nienawiści
  Prawica nienawiści
  kościół nienawiści.
  Wszystko się zgadza.
  Chrystus się w grobie przewraca... ups... podobno zmartwychwstał.

 • ugrydul

  Oceniono 4 razy 2

  Chrześcijanie, Buahahahahaha :-))))))

 • eski57

  Oceniono 6 razy 2

  - kto jest przeciw tolerancji ? ; nacjonaliści , zamordyści i sadyści wywodzący się z nurtu skrajnie prawicowego i ortodoksyjnego katolicyzmu sięgającego do czasów płonących stosów „grzeszników” , krzyżowców , konkwistadorów i …, za sprawą których krew pogan (również Indian amerykańskich ) lała się strumieniami !!
  - A Instytut kultury Prawnej Ordo Iuris - TO Coś powinno nazywać się ; Instytut KATOLICKIEJ Kultury Prawnej , bo prezentuje skrajne katolickie – ortodoksyjne – klerykalne poglądy , pozbawione tolerancji , NIE ma więc nic wspólnego z ogólnym pojęciem kultury prawnej !
  - Na jakiej podstawie ONI zgłaszają SPRZECIW wobec zamierzanego tematu lekcji wychowawczej ? Wydaje mi się , że TO jest Uzurpatorstwo ? ! - Opiniować sobie mogą , ale w tym temacie i w obecnym czasie nawet opinią nie powinni wprowadzać zamieszania!

 • biheppy

  Oceniono 6 razy 2

  Najlepiej zeby do szkół weszli stuprocentowi wszechpolacy. Ewentualnie kibole z pieśnią patriotyczna na ustach. A przed zajeciami modlitwe powinien odmowic Petz.

 • ri-pi

  Oceniono 6 razy 2

  Brak tolerancji jest typowe dla katotaliba . Zresztą to widać po zachowaniach tzw hierarchii kościelnej

 • haniku72

  Oceniono 4 razy 2

  Ciekawe. Płacimy z naszych podatków za lekcje religii. Pytam: DLACZEGO lekcji o mowie nienawiści, o konsekwencji kłamstwa i pomawiania nie przeprowadza katecheci ?

 • wooki74

  Oceniono 6 razy 2

  No, to chyba jasne, ze im si nie podoba. Wszak to o nich głównie będzie mowa, w negatywnym zresztą kontekście :)

 • sunzi15

  Oceniono 6 razy 2

  Podstawa do edukacyjnych dzialan w zakresie tolerancji jest sama Konstytucja RP.
  W szczegolnosci patrz: preambula i Rozdział II
  WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA.

  Konstytucja jest najwyzszym i wprost obowiazujacym prawem w RP.

  Ci, ktorzy przeciwko postanowieniom Konstytucji RP wystepuja ,
  lamia obowiazujace prawo i podlegaja adekwatnym sankcjom karnym.

 • gebe14

  Oceniono 4 razy 2

  ciekawe że nie protestują przeciw pedofilii wśród księży . a kto im każe wysyłać dzieci . niech sp ... to patologia

 • jo1952

  Oceniono 2 razy 2

  Humanizm to ideologia?

 • ad2009

  Oceniono 4 razy 2

  A mogliby sie pomodlić, polezeć krzyzem przez dobę, uczynic akty strzeliste, ze przez tydzień nie beda lac zony i dzieci, odmówić różaniec - a wszystko zgodnie z ideą "zło dobrem zwyciężaj".. Przecież pan buk jest przychylny, mógłby wysłuchać a nawet pomóc jakąś zarazą na tych inaczej od Ordo myślących... A tu nic - czyżby spał albo wziął urlop? A moze ma ich w d...?. Wiec wolą na ulicy protestować a jak to nie przyniesie to sądy i obozy reedukacyjne - bo to podobno działa. Jeszcze lepsze były stosy ale opał ostatnio drogi...

 • Wies Kwiec

  Oceniono 6 razy 2

  Ja długo jeszcze sekty takie jak Ordo luris będą działały legalnie ???

 • patatajson

  Oceniono 4 razy 2

  Prawiczki się zapieką na pikiecie, ze dwanaście osób przyjdzie... Spoko, TVPiS pokaże was jako wielotysięczny tłum :) Nie zmienia to faktu, że wasze dzieci - czy tego chcecie, czy nie - będą musiały posłuchać o tolerancji i nienawiści w sieci. A potem w domu, zaczną zadawać wam kłopotliwe pytania :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX