Gdańszczanie zorganizowali Światełko dla Pawła. Przeciw przemocy i złu

Grupa gdańszczan zorganizowała w niedzielę wieczorem w centrum miasta spotkanie "Światełko dla Pawła". Zaopatrzeni w latarki i inne źródła światła mieszkańcy oddali hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi.

Spotkanie odbyło się na Targu Węglowym, na którym tydzień temu, o tej samej porze, odbywał się gdański finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W czasie tej imprezy Paweł Adamowicz został kilkakrotnie ugodzony nożem.

Zaproszenie na spotkanie, które jest oddolną inicjatywą gdańszczan, ukazało się na Facebooku.

Organizatorzy prosili uczestników o przyniesienie telefonów, latarek itp. „- Chodź i zaświeć z nami, z Orkiestrą do Pawła. Wszyscy chodźcie, pozdrówmy w ciszy Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, pożegnajmy go i wyraźmy kategoryczny sprzeciw przemocy i złu” -– apelowali.

-  „Przeciw przemocy, przeciw agresji, świecimy do Pawła ile się da. On na pewno by przyszedł, wsparł nas i zaświecił przeciw złu na tym świecie. Jesteśmy mu to winni” – - podkreślono w internetowym zaproszeniu, apelując też do Jerzego Owsiaka, aby przyłączył się do akcji. „Miło, gdyby cała Polska w niedzielę rozpaliła swoje orkiestrowe serduszka, bo orkiestra to właśnie My" - – dodali organizatorzy.

W ubiegłą niedzielę prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. Samorządowiec trafił do szpitala, gdzie w poniedziałek po południu zmarł. W sobotę urna z prochami Adamowicza spoczęła w kaplicy św. Marcina w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat.

Tuż po ogłoszeniu śmierci Adamowicza prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak poinformował, że rezygnuje z tej funkcji. W sobotę Owsiak wziął udział w pogrzebie samorządowca. Tego dnia wieczorem, powołując się na liczne prośby (w tym żony Adamowicza) o zmianę decyzji, Owsiak poinformował, że "wraca do roboty". „Będę grał z Orkiestrą, będę prezesem Fundacji” – mówił w opublikowanym w internecie w sobotę wieczorem filmie. "Jedno serce zgasło, ale z drugiej strony miliony serc się otworzyły" - dodał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Gdańszczanie zorganizowali Światełko dla Pawła. Przeciw przemocy i złu
Zaloguj się
  • stas_3151

    Oceniono 3 razy 1

    Solidarność zrodziła się w Gdańsku, i Solidarność odrodzi się w Gdańsku. Odrzućmy nienawiść! Dosyć piewców nienawiści w polityce, manipulacji do nienawiści zwłaszcza w stosunku do tych najbardziej nieświadomych a podatnych. PiSowska maszyna zdobycia władzy za wszelką cenę, kościelny cynizm i hipokryzja w celu ratowania własnych przywilei, przyzwolenie władzy to teroryzowania opozycji przez wywrotowców i szaleńców w imię utrzymania tej władzy - to wszystko musi odejść razem z tymi kaczyńskimi, pawłowiczami i całą tą zgrają ludzi nienawidzących i zawistnych.

  • 2bxornot2b

    Oceniono 3 razy -1

    Protest w imie szczytnego celu pytanie czy ten typowy dla lewactwa brak profesjonalizmu we wszystkim co robia, zastapi proze braku karetki pogotowia na imprezie masowej. To ze jestescie niebezpieczni dla samych siebie to jakos przeboleje, ale juz stwarzanbie zagrozenia dla pozostlej czesci spoleczenstwa nie moze byc przedmiotem tolerancji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX