"Stał się bohaterem narodowym". Komentarze po powrocie Owsiaka do zarządu WOŚP

"Hejt" na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wynika z zazdrości - Mówiła w TOK FM psycholog prof. Krystyna Skarżyńska z Polskiej Akademii Nauk.

Jurek Owsiak znów jest prezesem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Lider WOŚP poinformował o tym na Facebooku, niedługo po zakończeniu uroczystości pogrzebowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Owsiak zaznaczył, że na jego decyzję wpłynęły słowa poparcia płynące z całej Polski - chodzi między innymi o akcję internautów Murem za Owsiakiem.

Sytuację komentował w programie Goście Daniela Passenta w TOK FM historyk prof. Marcin Zaremba:

- Owsiak stał się bohaterem narodowym. Teraz uderzanie w niego będzie coraz trudniejsze - zauważył.

"Hejt" na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wynika z zazdrości - dodała psycholog prof. Krystyna Skarżyńska z Polskiej Akademii Nauk.

-To nie była tylko zazdrość o pieniądze, to jest najbardziej prymitywne i najprostsze, ale też o pewne wartości. Zrobił fantastyczną rzecz, z uśmiechem na ustach. To nie była filozofia umartwiania się, tylko coś z ducha demokracji - mówiła.

Decyzję o odejściu z funkcji prezesa WOŚP Owsiak podjął dzień po ataku na prezydenta Gdańska.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
ał się bohaterem narodowym". Komentarze po powrocie Owsiaka do zarządu WOŚP
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    Oceniono 2 razy 0

    Za PRL byla tylko jedna TV, no jak rozumiem rowniez niezgoda na ten stan rzeczy wynikala z czystej zazdrosci.

  • marudna.maruda

    Oceniono 4 razy 0

    Owsiak jest na swoim miejscu. Porwał za sobą ludzi, zwłaszcza młodych, pokazał, jak można pomagać. I każdemu dał szansę na okazanie odrobiny serca. Hejt na Owsiaka rozpętało kk, od razu po starcie Orkiestry. Chyba przewielebni uświadomili sobie, że odpuścili niezłą kasę, a Caritas straci, bo tak naprawdę niewiele poza wspaniałymi swoimi pałacami pracy pokazuje. Pierwsze głosy krytyki spadały z kościelnych ambon. Obecna władza tylko wyszła naprzeciw oczekiwaniom swojego reklamiarza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX