Onet: policja informowała o Stefanie W. komendy w całym kraju

"Komendant policji z Gdańska zalecił, by w przypadku zaistnienia tego typu przestępstwa gdziekolwiek na terenie Polski od razu typować Stefana W. jako sprawcę" - podaje onet.pl.

Jak informuje onet.pl, wydział Operacyjno-Rozpoznawczy miał dowiedzieć się, że Stefan W., oskarżony o zabójstwo Pawła Adamowicza, po wyjściu na wolność może planować kolejny napad na bank.

Autor zalecenia "wnioskował, by w przypadku odnotowania na terenie Polski przestępstwa podobnego do tego, jakich wcześniej dopuścił się Stefan W., to jego od razu typować jako potencjalnego sprawcę".

Sprawy nie skomentowała Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, ani tamtejsza Prokuratura Okręgowa.  Znający realia pracy w policji rozmówcy Onetu przekonują, że tego rodzaju notatka nie jest niczym nietypowym. - Policjanci typują sprawców wśród osób, które już wcześniej popełniły podobne przestępstwo, a komendy wymieniają się informacjami - czytamy.

Wcześniej ujawniono, że  matka Stefana W., przed jego wyjściem z więzienia, ostrzegała policję o niepokojącym zachowaniu syna w obawie, że znowu popełni przestępstwo.

Szef MSWiA Joachim Brudziński zapowiedział przeprowadzenie kontroli w  gdańskiej policji.

DOSTĘP PREMIUM