Komentarze (131)
Janusz Lewandowski o słowach ojca Ludwika Wiśniewskiego i materiale TVP
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • wranek

  Oceniono 6 razy 2

  "człowiek, który swoja pozycje buduje na kłamstwie nie ma prawa ...mówił o. Wisniewski.
  Takim człowiekiem jest Jarosłąw i Antoni = KŁAMCY I OSZUSCI SMOLEŃSCY.
  TO SĄ ŹLI LUDZIE( nie pisze Polacy, żeby ich nie obrażac)

 • unterhose

  Oceniono 14 razy 2

  Panie Lewandowski, tak jak nie brałem udziału we wyborach od dawna, to Pan mnie przymusił wręcz do udziału. W maju na pewno będę głosował na PIS, by Panu ograniczyć z mego poziomu wybór do EU

 • kotmiki

  Oceniono 6 razy 2

  Złem najgorszym jest w Polsce Kościół .który zawsze nam szkodził chroniąc swoje interesy i pozycję a ciemny nierozumny lud kupuję tę ich straszną ideologię zła
  Przydałby się nowy Kościuszko

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 10 razy 2

  Pale Pisior plujący jadem, rozsiewający fake newsy i mowę nienawiści (co z tego że ubraną w eleganckie słowa).

  Politykiem który zbudował swoją karierę na kłamstwie i pomówieniach jest Zbigniew Ziobro.

 • bart5554

  Oceniono 14 razy 2

  Januszu Lewandowski, specu od geopolityki: co zrobiłeś w sprawie zagrażającego nam Nord Stream 2, który w dodatku jest nielegalny (niezgodny z prawem UE)?

 • f1909

  Oceniono 20 razy 2

  Lewandowski to jeden z tych który zawsze kipiał nienawiścią do konkurenta politycznego ! -- Trzeba mieć naprawdę mocne nerwy żeby tolerować w pokojowy sposób tego typu ludzi !? -- A najgorsze jest to że tuż po pogrzebie on znowu mendzi i judzi !

 • langston

  Oceniono 12 razy 2

  ...a czy p. Lewandowski bral udział w "błękitnym marszu"' zorganizowanym przez PO gdzie noszono banery z powieszonym Lechem Kaczynskim 2006?

 • america_n_beauty

  Oceniono 12 razy 2

  Przecież wiadomo o kim była mowa... uderz w stół a nożyce się odezwą:)

 • langston

  Oceniono 16 razy 2

  Lewandowski? a to ten autorytet moralny który siedziałby gdyby nie to ze jeden glos uniemozliwil odebranie mu immunitetu podczas glosowania w Sejmie...ten glos dodajmy oddal sam na siebie...

 • marudna.maruda

  Oceniono 10 razy 2

  Ale to był przekaz do wyznawców prezesa i TVP. Myślący ludzie tego nie oglądają. A prowadzeni na smyczy mają porządnie wdrukowane, że wszystko jest winą Tuska. Pytanie- gdzież to nasz polskęzbawca ukrył się na czas uroczystości żałobnych? gdzie Antoni? gdzie bogobojna niewiasta, ozdoba parlamentu w środku Europy?

 • zuuuraw

  Oceniono 11 razy 1

  Lewandowski oburza się na "symetrystów" mówiących o sączeniu się nienawiści z obu stron sceny politycznej, że to niby on, Niesiołowski, Bartoszewski, Palikot, Tusk, Grabiec, Sikorski, Nitras, Pomaska, Komorowski to prawdziwe anioły które tylko delikatnie krytykowały za to druga strona to prawdziwe diabły wcielone. Żadna z tych obu stron sporu nie jest moja, uważam że PiS - PO - jedno zło dla Polski, nie widzę zasadniczej różnicy w służeniu Niemcom czy Izraelowi, natomiast chciałbym przytoczyć jeden przykład rzeczywistego braku symetrii w tej obustronnej walce. Śmierć Lecha Kaczyńskiego - nie minęły dwie godziny od katastrofy , Sowieci nie ogłosili informacji o znalezieniu ciała prezydenta, wiec nie było jeszcze potwierdzenia jego zgonu a Komorusek już zjawia sie w jego gabinecie i kładzie łapę na wszystkich dokumentach, w tym na tajnym Aneksie z likwidacji WSI, z która tak był związany. W tym samym czasie trwa desant na biura BBN, wyłamywanie zamków itp. W obliczu tragedii która pochłonęła całą bez mała czołówkę PiS i jej prezydenta, Komorusek zgłasza swą kandydaturę na prezydenta w przyspieszonych wyborach w kraju. I teraz dzisiejsza śmierć Adamowicza - PiS od razu, bez chwili wahania, nie mianuje swojego komisarza do zarządzania miastem , do czego miał prawo, tylko powierza tę funkcję byłej szefowej PO na Wybrzeżu, obecnej wice prezydent Gdańska, równocześnie ogłasza, że w wyborach uzupełniających nie wystawi swojego kandydata.

 • ivonna49

  Oceniono 11 razy 1

  Czytam w opiniach,ze tym politykiem jest: Morawiecki, Wałęsa, Ziobro, Duda, Tusk, Kaczyński...i można by w takim razie dopisywać bez końca, w zależności od własnych upodobań politycznych. A ojciec Wiśniewski mówił w tak oczywisty sposób, że warto jeszcze raz posłuchać by wiedzieć na pewno, że miał na myśli tego, który w ciągu 3 lat doprowadził nas-społeczeństwo do stanu wzajemnej wrogości i nienawiści, w skali niespotykanej nigdy wcześniej. A kłamstwo, to "zamach smoleński", na którym doszedł do władzy.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 1

  W dobie pluralizmu mediów każdy wie swoje i ma swoją prawdę.
  Taka Wolska.

 • Jożin Bażin

  Oceniono 5 razy 1

  Chyba każdy w Polsce wie o jakiego polityka chodzi, który polityk nie zna granic usw?ęcenia celu, by tylko mógł rządzić.

 • tomekn66

  Oceniono 17 razy 1

  Lewandowski? Ten Lewandowski? Człowiek, który oszukał miliony ludzi przekrętem stulecia pod nazwą "Program Powszechnej Prywatyzacji", którego miejsce jest tylko i wyłącznie w więzieniu ma czelność zarzucać komuś kłamstwo...

 • matts06

  Oceniono 9 razy 1

  Może zapytajcie samego autora słów, a nie od 2dni trwa pytanie różnych osób, do kogo skierowane były te słowa. Prawda jest taka, że były to słowa ogólne, do nas wszystkich, a nie do PiS czy PO, jak chcą to widzieć zwolennicy i przedstawiciele POPiSu.

 • irenevonbrick

  Oceniono 8 razy 0

  Nawet Niemcy siali nienawiść za pomocą wyborczej wyzywając Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Kartofel.

 • Oceniono 10 razy 0

  Panie Lewandowski Pan jest taką samą Hienom jak wszyscy Ci Pseldo politycy bo brak dostępu do koryta jesteście jedną bandą Złodzieji bo okradacie Polakuw i własną Ojczyznę

 • zuuuraw

  Oceniono 14 razy 0

  Lewandowski, członek gdańskiej "Bandy czworga", która na początku lat 90-tych , a i pźniej, w czasach rządów capo di tutti capi tego "gangu", czyli Tuska, rozdała za grosze cały polski przemysł, całe polskie bogactwa narodowe jak choćby złoża kamienia, gipsu itp, pokazuje się tutaj niczym Kali w Pustyni I Puszczy - jak ksiądz judzi na mszy pogrzebowej , szczuje n drugą stronę sporu politycznego to jest cacy, jak inny ksiądz w stonowanej homilli bardziej zajmuje się zmarłym, jego zasługami i tym co najważniejsze na mszy pogrzebowej, czyli samą istotą śmierci i zbawienia, to już nie jest "nasz ksiądz". I kto tu dzieli Kościół na nasz i nie nasz ?
  Lewandowski z tym wyciąganiem wniosków dotyczącym adresata wypowiedzi pana Wiśniewskiego (nazywam go "panem", bo nie przystoi nazywanie "kapłanem" kogoś kto systematycznie atakuje swój Kościół w mediach żydowskiego koncernu AGORA) powinien się lekko wstrzymać. Właśnie dowiadujemy się, że cała "historia" z szaleńcem, który wykorzystując plakietkę z napisem "Media" by dostać sie na scenę w Gdańsku to jedna wielka ściema. Zabójca Adamowicza nie miał żadnej plakietki ze sobą, co wykazało śledztwo i jak zeznali świadkowie, poza tym okazało się że ktoś podrzucił taką plakietkę na zapleczu sceny, nie było na niej śladów DNA zabójcy ! Czyli ktoś to zrobił celowo by upozorować przyjętą na starcie wersję zdarzenia. Szef ochrony, co jest przedmiotem oskarżenia, okłamał śledczych że widział mordercę z tą plakietką, ba, nakłaniał nawet jednego ze świadków do zmiany zeznań ! Widać więc coraz wyraźniej, że śmierć Adamowicza nie była dziełem pomyleńca, a z pewnością nie tylko jego. Ktoś stał za Stefanem W., ktoś go zaprogramował na tę zbrodnię . Wygląda to na swoistą egzekucję, właśnie na oczach milionów ludzi. Przypomnijmy, że Adamowicz zeszłego lata urwał się ze smyczy "układowi gdańskiemu" PO, postanowił zagrać sam, wbrew PO o prezydenturę. Wiedział bardzo wiele o konszachtach w mieście, a szykowały się przesłuchania w prokuraturze w związku z postawionymi jemu i jego żonie prokuratorskimi oskarżeniami o przekręty finansowe, zatajenie majątku itp. PO , ustami swego kandydata, Jarosława Wałęsy, oskarżał go o najgorsze rzeczy, jak choćby o służenie "mafii deweloperskiej" w Gdańsku.
  Tuż po śmierci natychmiast w Gdańsku pojawił się Tusk i wbrew woli rodziny, by na czas żałoby i czas do pogrzebu zachować spokój i nie mieszać polityki do tej śmierci, wygłosił publicznie przemówienie, Pełne ataków na obecnie rządzących, które wielu obserwatorów politycznych uznało za swoistą inaugurację jego kampanii prezydenckiej. Zawsze gdy dochodzi do morderstwa na tle politycznym powinno się zadać pytanie, kto na tym najbardziej zyskał .

 • borsuk07

  Oceniono 4 razy 0

  to nie ja to K O L E G A

 • 1stanczyk

  Oceniono 8 razy 0

  Lansowanie faceta, którego skrajna niekompetencja jako ekonomisty kosztowała nasz kraj, kosztowała nas dobrze jeśli tylko dziesiątki miliardów złotych, faceta, który politycznie wyślizgał się z prokuratorskich zarzutów, któremu Tusk przezornie zamknął ryja wysyłając do Brukseli, to jest nic innego jak wyraz masochistycznych skłonności coraz czesciej obecnych wsrod zdesperowanej opozycji

 • dryl1

  Oceniono 12 razy 0

  Leandowskiy proszę nie tłumaczyć na polski. Proszę się normalnie zachowywać.

 • po-nurak

  Oceniono 10 razy 0

  Rzekł Ojciec Wiśniewski:
  "Człowiek posługujący się językiem nienawiści, człowiek budujący swoją karierę na kłamstwie nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju. I będziemy odtąd tego przestrzegać."

  A ja bym od ogółu do szczegółu chciał przejść...
  Kto będzie tego przestrzegał ?
  Hierarchowie Kościoła Katolickiego, z abp. Głódziem na przykład ?
  Czy może najlepszy polityczny przyjaciel Kościoła Katolickiego w Polsce - partia Prawo i Sprawiedliwość, w której rękach są wszystkie organy władzy porządkowej, media publiczne oraz spora część mediów prywatnych sponsorowanych przez kwiat polskiego biznesu, tzw. SKOK-i ?
  Ojcze drogi, prośba o wyjaśnienie kto będzie tego przestrzegał, bom nie pojął...

 • rogan

  Oceniono 14 razy 0

  Spirale nienawisci w Polsce nakreca PO, KOD . Hipokryci dra morde konstytucja i demokracja a sami nie potrafia uszaniwac tego ze PiS wygralo wybory w demokratyczny sposób! TVN, wyborcza, Lis, Naziweek i rynszTOK.fm tez sa fabryka pogardy i nienawisci!

 • picusbajdus

  Oceniono 10 razy 0

  Toku daruj sobie, takie pudelkowe tytuły. A do Pana Profesora, czy zaproszony Gość nie kłamał? Sam se odpowiem. Pierwsze z brzegu: kuponówka.

 • dryl1

  Oceniono 5 razy -1

  Tłumaczenie słów księdza może tylko wskazywać , że ktoś z tych dwóch osób jest nie do końca zdrowy. Obojętnie który z nich, byłoby to trochę przykre i śmieszne.

 • janrobin2015

  Oceniono 7 razy -1

  To bylo by na tyle a propo unikania mowy nienawisici:
  Nie damy się zaszantażować moralnie symetrystom. - Wielokrotnie wyrażałem zdumienie, jak można porównywać ewentualne błędy PO-PSL ze świadomą destrukcją rządów prawa, służby cywilnej, zawłaszczeniem mediów publicznych.
  Ja rozumiem ze masz troche lat i skleroza postepuje ale zeby az tak. Moze to proces wyparcia tego co robiliscie miedzy 2007 a 2015? Niestety mam dla ciebie przykra wiadomosci fakty przecza twojej tezie.
  Juz przestan opowiadac o polexicie tym razem na raty. To juz nie jest nawet nudne tylko glupie. Co do konferecji w sprawie Bliskiego Wschodu to wasza narracja jest taka- jest to w Polsce ZLE, nie jest to w Polsce- tez ZLE. Smutne to Panie Lewandowski. Mam tylko nadzieje ze nie dostaniesz sie do PE bo nic tam dla Polski nie zrobiles i nie zrobisz.

 • slawek899

  Oceniono 11 razy -1

  widac maksymalna mobilizacja pisowsko-ruskich trolli; duzo roboty bedziecie mieli...

 • blumkwist

  Oceniono 7 razy -1

  A dlaczego niby jeden tylko polityk ma mieć monopol na budowanie swojej kariery na kłamstwie... przecież jest ich legion...a Morawiecki i Tusk są w samym czubie tej stawki.

 • bjern

  Oceniono 21 razy -1

  Przecież to Donald Tusk, nie bez powodu, ma ksywę "Pinokio", a przykładów jego kłamstw jest tyle, że nie ma tu miejsca, aby je przywoływać.

  Ale tak na zdrowy rozum, ojciec Wiśniewski nie bez powodu nie podał nazwisk, bo kwestia kłamstwa u WSZYSTKICH polityków jest wadą główną. Sam Lewandowski do miłośników prawdy też nie należy...

 • zuuuraw

  Oceniono 10 razy -2

  PO na gwałt potrzebowała u progu kilku kampanii, ale przede wszystkim u progu kampanii prezydenckiej Tuska swoistego "mordu założycielskiego", czegoś podobnego do "mordu smoleńskiego" który uformował PiS-owską wspólnotę polityczną. Adamowicz doskonale się do tego nadawał, był w powszechnym odbiorze utożsamiany z PO, mało kto kojarzył go z odszczepieńcem który od pewnego czasu urwał się z Tuskowej smyczy. Strategi Tuska budowania na tej śmierci nowego obozu opozycji wobec obecnej władzy ujawniła się już w kilka godzin po śmierci Adamowicza. Natychmiastowy wylot do Gdańska , przemówienie na otwartym powietrzu do zebranych w celu uczczenia Adamowicza mieszkańców w którym zapewnił, że wspólnie obroni Polskę przed nienawiścią, w domyślę przed partią rządzącą. Potem cała lawina wypowiedzi czołowych harcowników PO zrzucających wprost odpowiedzialność za mord na PiS. Można pomyśleć że to wykorzystanie okazji, ale ja skłaniam się raczej ku tezie że tak to miało wyglądać, od początku.

 • petrokon

  Oceniono 8 razy -2

  Powolne gotowanie żaby - oto co robi PiS z bezsilnym państwem i narodem

 • tornemorgren

  Oceniono 8 razy -2

  I tu się myli, żeby nie powiedzieć kłamie ta szuja. Otóż, do UE i tak by nas przyjęli, bo się to zwyczajnie UE opłacało i opłaca nadal. Oni nie sądzili, że zrobią to tak tanio, żeby nie powiedzieć pół darmo.
  Oczywiście można wmawiać ludziom, że tylu a tylu rzeczy by nie było i że możliwość wyjazdu z Polski jest wartością samą w sobie, ale na szczęście coraz mniej ludzi to łyka.

 • langston

  Oceniono 19 razy -3

  kariera na kłamstwie? to chyba chodzilo o Walese czy Tuska?

 • 2bxornot2b

  Oceniono 15 razy -3

  Swiat tu polewa nie ma za wesolych min to juz nie sa te radosne dni dorznietej kaczki po smolensku popijanej zimnynm lechem, zamiast tupolewa porobilo sie Aleppo a w menu leca smetne skwary.

 • gazeta-za-10

  Oceniono 8 razy -4

  JL irytuje się i słusznie.
  MM młodszy i dalej wyjadać będzie konfitury zaś eurodeput chciałby jeszcze a niestety i na cukier trza uważać i dietę lekkostrawną preferować.
  Skrzeczy zatem, że brak demokracji i mowa nienawiści przy korycie.

 • adok1103

  Oceniono 12 razy -4

  Najpierw peowcy się od Ś. P Adamowicza odwrocili a teraz się przykleili żeby coś politycznie ugrać cmetarne hieny jak ich koledzy z PiS

 • henrykjan

  Oceniono 11 razy -5

  PANIE LEWANDOWSKI MIJA SIĘ PAN Z PRAWDĄ-WYPOWIEDZI W BRUKSELI NA POLSKI RZĄD i NA OBYWATELI POLSKICH-ZAJADŁOŚĆ NA BYŁEGO RADNEGO Z NOWOCZESNEJ KTÓRY PRZESZEDŁ DO PIS-u itd. .ja odebrałem słowa o. Wiśniewskiego jako skierowane do opozycji totalnej.

 • nowy4444

  Oceniono 23 razy -5

  Ohydna, prymitywna. To jest właśnie mowa nienawiści w wykonaniu Lewandowskiego. Łatwo to wskazać. A jakie przykłady podał Lewandowski? Żadne oczywiście.

 • snooka

  Oceniono 20 razy -6

  Było to nawiązanie do Bolka Wałęsy, to dość czytelne dla każdego kto nie jest skażony religią gdańsko-smoleńską.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX