Ewa Podolska z nagrodą w konkursie na Dziennikarza Medycznego Roku 2018

Ewa Podolska otrzymała pierwszą nagrodę przyznaną przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla zdrowia w konkursie na Dziennikarza Medycznego Roku 2018, w kategorii - audycje radiowe (ex aequo z red. Jakubem Jamrożkiem z Czwórki Polskie Radio).

Jury doceniło "wysoką wartość edukacyjną, rzetelność dziennikarską oraz nowatorstwo form w podejmowaniu trudnych tematów prozdrowotnych opartych na najnowszej wiedzy medycznej".

Ewa Podolska jest dziennikarką Radia TOK FM od 1998 r. Jej specjalnością są audycje o tematyce ekologicznej i zdrowotnej, za które wielokrotnie była nagradzana. 

Autorka m.in. audycji "U TOKtora" i "Przewodnika na Zdrowie" otrzymała tytuł Dziennikarza Medycznego Roku 2011 i 2016, a trzykrotnie w tymże konkursie odbierała I Nagrodę - ostatni raz w ubiegłym roku.

Konkurs dla dziennikarzy piszących o zdrowiu odbywał się po raz dziesiąty. Nadesłano na niego ponad 456 materiałów: prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych, w tym radiowych 153.

Wręczenie nagród odbyło się 18 stycznia br., podczas dorocznej konferencji dla dziennikarzy zgromadzonych wokół Stowarzyszenia "Dziennikarze dla Zdrowia".

Słuchaj audycji "U TOKtora" oraz "Przewodnik na Zdrowie"

DOSTĘP PREMIUM