Kontrole w escape roomach. Zamknięto już ponad 50 obiektów

Po tragicznym w skutkach pożarze w escape roomie w Koszalinie ministerstwo zarządziło kontrole pokojów zagadek w Polsce. W stosunku do 220 z nich wszczęto postępowania administracyjne.

Minister inwestycji i rozwoju, Jerzy Kwieciński, poinformował, że dotychczas skontrolowanych zostało prawie 420 pokojów zagadek. W przypadku 220 zostały wszczęte postępowania administracyjne.

- W stosunku do 59 z tych obiektów, niestety kontrole wykazały, że nie spełniają one wymogów prawa i zostały one wyłączne z użytkowania. W stosunku do pozostałych 161 nadal prowadzone są postępowania - tłumaczył szef resortu.

Czytaj też: Escape room. Jak bezpiecznie z niego korzystać? Na co zwrócić uwagę w pokoju zagadek?

Skontrolowane pokoje zagadek to na razie nawet nie połowa wszystkich działających w Polsce obiektów. Escape roomów jest bowiem w Polsce ponad 1100. 

Pożar escape roomu w Koszalinie

Kontrole w escape roomach to efekt pożaru, który wybuchł w koszalińskim pokoju zagadek na początku stycznia w pożarze. Zginęło w nim pięć 15-latek. Mężczyzna, który miał organizować koszaliński escape room, usłyszał dwa zarzuty: umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci pięciu dziewcząt. 

Czytaj też: Zarzuty dla 28-latka, który miał urządzać escape room w Koszalinie

TOK FM PREMIUM