Uber zapowiada inwestowanie w Polsce. Protest taksówkarzy przed ministerstwem cyfryzacji

W Krakowie powstanie pierwsze poza USA centrum inżynieryjne Ubera. To najważniejsza informacja po spotkaniu ministra cyfryzacji z dyrektorem generalnym Ubera na Europę Północno-Wschodnią. Rozmowom towarzyszył protest kilkudziesięciu taksówkarzy.

Taksówkarze od dawna domagają się od rządu wprowadzenia przepisów, które utrudnią funkcjonowanie w Polsce takim firmom jak Uber. Bo, jak argumentują, to dla nich duża konkurencja, która nie musi spełniać nałożonych na taksówkarzy obowiązków i wymogów. Zwracają też uwagę na to, że kierowcy Ubera nie płacą podatków, na czym traci budżet państwa.

Kilkudziesięciu taksówkarzy protestowało przed siedzibą resortu cyfryzacji, kiedy w środku trwały rozmowy ministra Marka Zagórskiego z dyrektorem generalnym Ubera na Europę Północno-Wschodnią.

Jamie Heywood zapowiedział, że do końca 2019 roku Uber zainwestuje w krakowskie centrum technologiczne 26 mln zł i zatrudni dodatkowe 200 osób. W sumie ma być tam zatrudnionych 500 osób.

Amerykańska firma ma w Krakowie rozwijać swój najnowszy projekt pod nazwą Jump, czyli system wypożyczania elektrycznych rowerów.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Uber inwestuje w Polsce. Protest taksówkarzy przed ministerstwem
Zaloguj się
  • 13piatek13

    Oceniono 1 raz 1

    Przecież mamy wolny rynek więc skoro uważają sie za lepszych powinni sie obronić jakością albo ceną. Jako klient chce żeby w miare nowy samochód mnie zawiózł niedrogo z punktu a do punktu b, zwykle łapię opti taxi przez appkę w telefonie i nie wnikam czy driver ma licencję czy nie, grunt że potrafi prowadzić

  • 2bxornot2b

    Oceniono 1 raz 1

    Niedawno znajomy zaplacil za taksowke z lotniska 30% wiecej niz ja za zwykla taksowke na tej samej trasie, idotow nie sieja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX