Politycy PO będą bojkotowali TVP. "Narzędzie politycznej nagonki"

Zarząd PO podjął we wtorek decyzję o bojkocie programów TVP. - Pod rządami PiS telewizja publiczna stała się narzędziem politycznej nagonki oraz partyjnej propagandy - czytamy w uchwale zarządu krajowego Platformy.
Zobacz wideo

O wtorkowej decyzji władz PO poinformował PAP poseł Platformy Mariusz Witczak. Zarząd Platformy zwrócił się w uchwale do członków swej partii o całkowite powstrzymanie się od udziału w programach telewizji publicznej, zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym.

Tymczasem telewizja publiczna zapowiedziała pozwy i sprawy karne karne za sugestie, że jej programy mogły przyczynić się do tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Procesy mają być wytoczone m.in. rzecznikowi praw obywatelskich Adamowi Bodnarowi, dziennikarzowi "Gazety Wyborczej" Wojciechowi Czuchnowskiemu i prawnikowi prof. Wojciechowi Sadurskiemu.

W zeszłą środę, w reakcji na materiał TVP poświęcony śmierci Pawła Adamowicza, pod warszawską siedzibą telewizji publicznej protestowało kilkaset osób. Protestujący mówili, że są oburzeni tym, jak "TVP manipuluje, jest nieobiektywna, podległa rządzącym i pełna mowy nienawiści".

TOK FM PREMIUM