Politycy PO będą bojkotowali TVP. "Narzędzie politycznej nagonki"

Zarząd PO podjął we wtorek decyzję o bojkocie programów TVP. - Pod rządami PiS telewizja publiczna stała się narzędziem politycznej nagonki oraz partyjnej propagandy - czytamy w uchwale zarządu krajowego Platformy.
Zobacz wideo

O wtorkowej decyzji władz PO poinformował PAP poseł Platformy Mariusz Witczak. Zarząd Platformy zwrócił się w uchwale do członków swej partii o całkowite powstrzymanie się od udziału w programach telewizji publicznej, zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym.

Tymczasem telewizja publiczna zapowiedziała pozwy i sprawy karne karne za sugestie, że jej programy mogły przyczynić się do tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Procesy mają być wytoczone m.in. rzecznikowi praw obywatelskich Adamowi Bodnarowi, dziennikarzowi "Gazety Wyborczej" Wojciechowi Czuchnowskiemu i prawnikowi prof. Wojciechowi Sadurskiemu.

W zeszłą środę, w reakcji na materiał TVP poświęcony śmierci Pawła Adamowicza, pod warszawską siedzibą telewizji publicznej protestowało kilkaset osób. Protestujący mówili, że są oburzeni tym, jak "TVP manipuluje, jest nieobiektywna, podległa rządzącym i pełna mowy nienawiści".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Politycy PO będą bojkotowali TVP. "Narzędzie politycznej nagonki"
Zaloguj się
 • axermann

  Oceniono 1 raz 1

  Oj tam oj tam, nie minie tydzień a pierwszy z szeregu się wyłamie a później to już pójdzie... to jak z Owsiakiem - w jedną niedziele ogłaszał że rezygnuje a w druga że już nie .

 • endrju1521

  Oceniono 3 razy 1

  Ja jestem homo sapiens i swój rozum mam,

  a ten ma takie specyficzne sito, które faszystowskie slogany

  wyczuwa już w tytule...

 • tomaselli

  Oceniono 2 razy 0

  Bardzo dobra wiadomosc. Mam nadzieje , ze teraz bez poslow PO dyskusja stanie sie bardziej merytoryczna i rzeczowa, no i nie bedzie przekrzykywania w ich wykonaniu.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 6 razy 0

  Wkrotce rowniez zabronia relacjonowania ich okresowych parteitagow na ktorych ciskane sa gromy i nawolywania do rozprawienia sie z szarancza i bolszewikami. Pokojowa walka propagandowa jest immanenta cecha demokracji, problem jest w kwestii linii demarkacyjnej, terenu ktory obie strony nie bombarduja i nie podlega dyskusji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX