Jarosław Kaczyński: W Polsce celowo i w wielkiej mierze sztucznie tworzony jest podział w społeczeństwie

Jarosław Kaczyński, prezes PiS, mówił, na zorganizowanej przez partię rządzącą konferencji na temat polityki rozwoju, że społeczeństwo, pomimo podziałów, oczekuje tego samego - szybkiego postępu ekonomicznego.

W sobotę (26 stycznia) PiS zorganizował konferencję z samorządowcami, a PO i Inicjatywa Polska konwencję "Kobieta, Polska, Europa". 

Podzielone społeczeństwo

- Nasze społeczeństwo jest podzielone i niestety w wielu wypadkach ten podział jest ostry, prowadzi do wydarzeń, które nie powinny mieć miejsca - podkreślił prezes PiS na spotkaniu z samorządowcami.

Zaznaczył jednak, że działacze powinni starać się pracować ponad podziałami.

Kaczyński mówił także, że "w Polsce celowo i w wielkiej mierze sztucznie tworzony jest podział w społeczeństwie". - Jeżeli zapytać - abstrahując już od podziałów politycznych - o oczekiwania odnoszące się do przyszłości, to one są w istocie dość podobne; może właśnie dlatego niektórym tak bardzo zależy, żeby w Polsce powstawały emocjonalne podziały, żeby to emocjonalne napięcie było tak ostre, bo ogromna większość Polaków chce szybkiego postępu ekonomicznego - dodał prezes PiS.

Prawo i Sprawiedliwość po ubiegłorocznych wyborach samorządowych rządzi i współrządzi w 8 z 16 województw. To pierwsze z cyklu spotkań, na których władze PiS chcą motywować swoich działaczy w regionach.

Czytaj też: Spotkanie u premiera ws. przestępstw z nienawiści to zagrywka pod publiczkę? Budka: Ziobro ponosi totalną klęskę

Prezes Kaczyński tłumaczył także samorządowcom, że muszą szczególną uwagę zwracać na kontakt z wyborcami. - Potrzebna jest praca ze społeczeństwem. Potrzebne jest tłumaczenie społeczeństwu, o co nam chodzi. Potrzebne jest tłumaczenie szczególnie tych decyzji, które bywają niezrozumiałe, bywają nawet trudne. Bo i takie decyzje trzeba czasem podejmować - podkreślał prezes PiS. 

PiS przezwycięża spuściznę porozbiorową?

Premier Mateusz Morawiecki zapewniał w Sejmie, bo tam odbyło się organizowane przez partię rządzącą spotkanie, że przyspieszenie gospodarcze w samorządach to jeden z priorytetów rządów PiS. 

W dosyć oryginalnym odniesieniu historycznym, chwalił się też dokonaniami swojego rządu. - Dopiero w dużym stopniu nasze działania, właśnie Centralny Port Komunikacyjny, właśnie nowe połączenia infrastrukturalne, właśnie te nasze działania przezwyciężają spuściznę porozbiorową - stwierdził. 

Czytaj też: Będzie koalicja PiS-PSL? Jakub Stefaniak: Pan żartuje? Nie będzie! Nie byłaby dobra ani dla PSL, ani dla Polski

Premier zapewniał także, że spotkanie zorganizowane jest z myślą o samorządowcach, aby "wypracowywać skuteczną politykę centralną oraz współpracować z samorządami dla dobra naszych małych Ojczyzn".

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

 

 

TOK FM PREMIUM