Kaja Godek chce startować w wyborach do PE. W ramach "propolskiej koalicji" z narodowcami

Kaja Godek na wspólnej konferencji z narodowcami i Januszem Korwin-Mikkem. To początek współpracy przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. - Będę ubiegać się o mandat europosła, aby bronić życia i rodziny przed presją europejskiej lewicy - mówiła Godek.

Najbardziej znana polska działacza pro-life wystąpiła na wspólnej konferencji w Sejmie z Robertem Winnickim i Januszem Korwin-Mikkem. - Głos na PiS jest głosem za aborcją. Ogłaszamy wielki Marsz dla Życia - marsz na wybory! Dołączamy do koalicji propolskiej. Będę ubiegać się o mandat europosła, aby bronić życia i rodziny przed presją europejskiej lewicy - mówiła Kaja Godek.

Narodowcy, którzy do Sejmu weszli dzięki Kukiz'15 oraz europoseł Korwin-Mikke, a także kandydat na prezydenta Gdańska - Grzegorz Braun - tworzą koalicję narodowo-wolnościowej. Kandydując z jej list, Kaja Godek chce walczyć w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja.

Kaja Godek walczy od lat

Kaja Godek promuje obywatelski projekt "Zatrzymać aborcję", który zakłada zaostrzenie przepisów antyaborcyjnych. Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu aborcji w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. 

Kaja Godek wielokrotnie krytykowała PiS za to, że partia nie zdecydowała się na uchwalenie zmian. 

Projekt firmowany przez aktywistkę popiera Konferencja Episkopatu Polski. W lipcu 2018 roku, w specjalnym komunikacie KEP napisano, że "biskupi apelują do każdego z parlamentarzystów o ochronę życia wszystkich dzieci przed urodzeniem i przypominają swoje poparcie dla projektu obywatelskiego 'Zatrzymaj aborcję'".

Czytaj też: Pearl Jam solidarny z kobietami w Polsce. Podczas koncertu muzycy wykonali znaczący gest >>>

TOK FM PREMIUM