Taśmy wg PiS: Kaczyński w rozmowie ujawnia brutalną prawdę o Warszawie zarządzanej przez PO

- Artykuł w "Gazecie Wyborczej" to kolejna odsłona wojny, jaką prowadzi to środowisko z nami - tak Beata Mazurek skomentowała publikację GW. Zdaniem rzeczniczki PiS ujawnione rozmowy pokazują, że Jarosław Kaczyński jest człowiekiem absolutnie uczciwym. W podobnym tonie wypowiedział się o sprawie premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz wideo

Dla Beaty Mazurek publikacja "GW" to "niewypał". Tekst "Taśmy Kaczyńskiego" dotyczy inwestycji, powiązanej z PiS, spółki Srebrna. Chodzi o budowę dwóch wieżowców na działce należącej do spółki. "Gazeta Wyborcza" opublikowała nagranie rozmowy Jarosława Kaczyńskiego z m.in. austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, który miał przygotowywać realizację inwestycji. Birgfellner jednak usłyszał od prezesa PiS, że projekt zostaje wstrzymany z powodów politycznych, a on za wykonane prace nie może dostać pieniędzy.

Beata Mazurek, której podczas krótkiego wystąpienia w Sejmie towarzyszył szef klubu PiS Ryszard Terlecki, oceniła, że w dzisiejszej publikacji nie ma cienia dowodu na jakiekolwiek bezprawne działania polityków PiS.

- Jarosław Kaczyński w opisanej rozmowie ujawnia brutalną prawdę o Warszawie zarządzanej przez polityków PO. Warszawską rzeczywistość, w której - czy to osoba, czy firma - jeśli nie ma związków z ratuszem, nie może liczyć na wydanie decyzji w sprawie zgody na inwestycje - stwierdziła rzeczniczka PiS. I dodała, że "ta próba ataku 'GW' na prezesa Jarosława Kaczyńskiego, to kolejna odsłona wojny, jaką to środowisko prowadzi z Prawem i Sprawiedliwością i jego liderem od wielu lat". - Przy tej okazji widać, że nie zważa przy tym na fakty. To Jarosław Kaczyński i budowane przez niego środowisko polityczne od wielu lat – skutecznie – zwalcza korupcję i walczy o uczciwość w życiu publicznym" - podkreśliła rzeczniczka PiS.

Jak dodała Beata Mazurek, ujawnione rozmowy pokazują, że Jarosław Kaczyński jest człowiekiem absolutnie uczciwym. - Żądanie pieniędzy bez podstaw w dokumentach nie mogło być wypełnione - podkreśliła.

Taśmy Kaczyńskiego. I... wojna z PO

Dla rzeczniczki Prawa i Sprawiedliwości najważniejszy, w dzisiejszej publikacji, jest fragment rozmowy, w którym prezes Kaczyński mówi "o politykach PO - Hannie Gronkiewicz-Waltz oraz o Marcinie Kierwińskim – którzy odgrażali się, że nigdy nie pozwolą spółce na tę inwestycję".  - To właśnie jest łamanie prawa. Ten i tylko ten fragment nagrania nadaje się do prokuratury - oceniła.

Według Mazurek ujawnione przez "GW" rozmowy pokazują, że Jarosław Kaczyński jest człowiekiem absolutnie uczciwym. "Żądanie pieniędzy bez podstaw w dokumentach nie mogło być wypełnione" - mówiła rzeczniczka PiS.

W podobnym tonie o publikacji "GW" wypowiedział się premier. - Jarosław Kaczyński zachowuje się absolutnie uczciwie, nie tylko nie ma cienia jakichkolwiek dowodów na niewłaściwe zachowanie polityków PiS, ale jest pełne potwierdzenie uczciwości, wiarygodności, rzetelności działania - powiedział Mateusz Morawiecki.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM