Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Kaczyńskiego. "Korzyść osiągnęła spółka Srebrna"

- Nasz klient uważa, że został wprowadzony w błąd. Do dzisiejszego dnia nie dostał zapłaty. Mówimy o kwocie kilku milionów zł. - mówił na konferencji prasowej Jacek Dubois, pełnomocnik Geralda Birgfellnera.

Jacek Dubois poinformował, że złożył w tej sprawie wniosek w prokuraturze. - Osobą, która wprowadziła w błąd była - naszym zdaniem - ta osoba, która prowadziła rozmowy i zapewniała, że ma pełną decyzyjność w sprawie projektu. Z informacji naszego klienta wynika, że inicjatywa realizacji projektu była od Jarosława Kaczyńskiego. On uczestniczył we wszystkich etapach. Podejmował wszystkie decyzje w tym zleceniu. Składał gwarancję, że umowa zostanie opłacona - mówił podczas konferencji prasowej pełnomocnik Geralda Birgfellnera.

Jak powiedział adwokat, jego klient twierdzi, że prowadzono go w błąd w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. - Korzyść osiągnęła spółka Srebrna - oświadczył mec. Dubois.

- Przypominam, że zapłata kwoty szkody przez osoby, które nie zapłaciły (uprzednio wprowadzając w błąd) kontrahentom, zmniejsza ewentualną karę. Można wówczas zwykle uzyskać zawieszenie wykonania kary. Polecam! - zasugerował dziś na Twitterze Roman Giertych, drugi pełnomocnik Birgfellnera.

PO i Teraz! informują prokuraturę

Platforma Obywatelska i partia Teraz! również złożyły  do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego.

- Dziś upada mit osobistej uczciwości i skromności Jarosława Kaczyńskiego. Mit, który wart jest miliard złotych. Dziś skromny i uczciwy człowiek staje się zarządcą miliarda złotych, do których nie ma prawa. Przed nami człowiek, który udając zwykłego posła, prowadzi rozmowy rodem z "Rodziny Soprano" - powiedział podczas konferencji prasowej poseł PO Cezary Tomczyk.

Taśmy Kaczyńskiego

"Gazeta Wyborcza" ujawnia dziś taśmy, na których nagrany został prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w związku z biznesowymi planami, dotyczącymi słynnej inwestycji przy ul. Srebrnej w Warszawie.

Chodzi o budowę "Srebrna Tower", dwóch 190-metrowych wieżowców, które zaplanowano na gruntach przy ul. Srebrnej. To tereny, który na początku przemian trafiły w ręce Porozumienia Centrum, pierwszej partii Jarosława Kaczyńskiego. W nowych drapaczach chmur mają się mieścić m.in. biura i hotel. Oraz Instytut im. Lecha Kaczyńskiego, czyli fundacja, która jest właścicielem spółki Srebrna, która firmuje plan budowy wieżowców. Spółka  powiązana jest z Prawem i Sprawiedliwością.

Realizacja została wstrzymana, bo jak Kaczyński tłumaczył Birgfellnerowi, na przeszkodzie stanął brak wymaganych zgód od władz Warszawy oraz zainteresowanie ze strony mediów.

Czytaj też: Taśmy wg PiS: Kaczyński w rozmowie ujawnia brutalną prawdę o Warszawie zarządzanej przez PO>>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM