Legutko w PE zarzuca opozycji "cynizm polityczny". Chodzi o krytykę PiS po śmierci Pawła Adamowicza

Obwinianie rządzących przez opozycję za śmierć prezydenta Gdańska to haniebny cynizm polityczny - ocenił Ryszard Legutko podczas wystąpienia w Parlamencie Europejskim.

Europoseł PiS-u ocenił reakcje na zamordowanie Pawła Adamowicza podczas debaty w Parlamencie Europejskim, która poświęcona była walce z nienawiścią i została dodana do programu w reakcji na śmierć prezydenta Gdańska. Legutko oskarżył opozycję, że obciążyła polski rząd i media publiczne odpowiedzialnością za to morderstwo, sprawiając, że stało się ono polityczne.

- Natychmiast nas skrytykowano. Jeśli mamy pomyśleć o najbardziej niemoralnym, okropnym, odrażającym, haniebnym, skandalicznym przykładzie cynizmu politycznego, to właśnie jest ten - mówił Legutko.

Wypominał przy tym Komisji Europejskiej i PE, że nie zorganizowano debaty i nie zajmowano się sprawą po ataku na biuro PiS w Łodzi i zabójstwie jego pracownika Marka Rosiaka.

W czasie wystąpienia Legutko na sali na zaproszenie europosła PO Janusza Lewandowskiego były również żona i starsza córka zamordowanego Pawła Adamowicza.

TOK FM PREMIUM