Prokuratura chce uchylić immunitet Stefanowi Niesiołowskiemu. Chodzi o zarzuty korupcyjne

Prokuratura zamierza postawić posłowi Stefanowi Niesiołowskiemu zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym - poinformowała w czwartek PAP Prokuratura Krajowa. Jak dodała do marszałka Sejmu wysłano już wniosek o uchylenie posłowi immunitetu.

Jak głosi komunikat PK "Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zamierza postawić posłowi na Sejm RP Stefanowi Niesiołowskiemu zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym".

- Dlatego na wniosek prowadzącego śledztwo Łódzkiego Wydziału, Prokurator Generalny przesłał do Marszałka Sejmu wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła do odpowiedzialności karnej - dodano.

- Obszerny i skrupulatnie zgromadzony materiał dowodowy, uzyskany m.in. w wyniku kontroli operacyjnej, wskazuje na to, że Stefan Niesiołowski w związku ze sprawowaną funkcją posła w okresie od stycznia 2013 r. do końca 2015 r. wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych z nim biznesmenów - przekazała prokuratura.

Jak zaznaczono "w efekcie starań S. Niesiołowskiego spółki, operujące dotąd w branży restauracyjno-hotelarskiej, uzyskały intratne kontrakty na dostawy miału węglowego i fosforytów dla Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police SA".

Przypomniano, że w związku z tą sprawą w czwartek zatrzymani zostali biznesmeni: Bogdan W., Wojciech K., Krzysztof K. Mają oni usłyszeć zarzuty o charakterze korupcyjnym i dotyczące stręczycielstwa - przekazała PK.

Stefan Niesiołowski poinformował, że jest gotowy zrzec się immunitetu - poinformowała w czwartek przewodnicząca Unii Europejskich Demokratów Elżbieta Bińczycka.

Jak ustalił Onet w trzech niezależnych źródłach, Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało materiały operacyjne w sprawie Stefana Niesiołowskiego jeszcze przed odejściem Pawła Wojtunika ze stanowiska szefa CBA, czyli przed listopadem 2015 roku.

TOK FM PREMIUM