Bożena Aksamit nie żyje. Była autorką książek i reporterką "Dużego Formatu"

Nie żyje Bożena Aksamit, reporterka "Dużego Formatu" i autorka książek. Jej ostatni głośny tekst - "Sekret Świętej Brygidy" - opowiadał o przemocy seksualnej ks. Henryka Jankowskiego wobec dzieci.

Bożena Aksamit razem z Piotrem Głuchowskim napisali książkę "Zatoka świń", w której zrelacjonowali ustalenia, które zdobyli w toku śledztwa dziennikarskiego ws. wykorzystywania seksualnego nastolatek w Trójmieście. Za to śledztwo otrzymali  nagrodę MediaTory w kategorii DetonaTor.

Napisała też książkę o znanym liniowcu "Batory" ("Batory. Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku"). Publikowała również w Magazynie Świątecznym "Gazety Wyborczej", "Wysokich Obcasach" i "Wysokich Obcasach Extra".

Reporterka "Dużego Formatu" w grudniu była gościem TOK FM w związku z tekstem "Sekret Świętej Brygidy", w którym opisała molestowanie dzieci przez ks. Henryka Jankowskiego, nazywanego "kapelanem Solidarności". Powiedziała wówczas, że po publikacji tego tekstu zgłosiły się do niej kolejne osoby, które mówią, że padły ofiarami przestępczości seksualnej duchownego. "Kto teraz opowie ich historię?" - zapytała na Twitterze dziennikarka TOK FM Agata Kowalska.

W styczniu Bożena Aksamit komentowała w TOK FM zamach na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Mówiła wtedy, że gdańszczanie jeszcze długo pozostaną w stanie szoku po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. - Bo Gdańsk jest trochę innym miastem - otwartym, wolnym, swobodnym.  Zdarzały się akty agresji, ale Gdańsk jest miastem… lewicowym po prostu. Prezydent Adamowicz przez to, że brał udział np. w Marszu Równości, wykonywał wiele działań w stronę uchodźców itd., też budował wizerunek Gdańska, jako miasta otwartego. I nagle się okazuje, że w tym Gdańsku, w trakcie takiej niesamowitej imprezy (jak WOŚP), pełnej radości, ktoś zostaje zasztyletowany. Wczoraj wszyscy byli w nieprawdopodobnym szoku. Gdańsk się na pewno zmieni od tego momentu - oceniła dziennikarka.

Mieszkała pod Gdańskiem z mężem i trzema kotami.

TOK FM PREMIUM