Powstała sztuka o Beacie Kozidrak. "Gdyby historia Polski była filmem, to muzyka Bajmu byłaby soundtrackiem"

Kto by nie chciał być jak Beata? Ona jest spełnieniem amerykańskiego snu - mówił w TOK FM Piotr Domalewski, współautor scenariusza spektaklu o Beacie Kozidrak.

Gościem Marty Perchuć- Burzyńskiej był Piotr Domalewski- aktor, scenarzysta i reżyser. Opowiedział o  pracy nad tekstem spektaklu "Być jak Beata" do którego inspiracją był zespół Bajm i Beata Kozidrak.

- Ten tekst to próba odpowiedzenia na pytanie na czym polega ten fenomen. To nie jest też do końca spektakl o samej Beacie, ale o ludziach, którzy chcieliby nią być. I co oni przez to rozumieją, z czym im się to kojarzy, jak oni sobie to wyobrażają. Ten spektakl jest podszyty nutką myślenia społecznego - mówił w TOK FM.

- Kto by nie chciał być jak Beata? Ona jest spełnieniem amerykańskiego snu. dziewczyna z Lublina zaczyna w liceum występować w zespole i zaczyna się jej podróż  - ocenił Domalewski.

Jak mówił, choć tekst sztuki nie jest laurką, to jednak Beacie Kozidrak się spodobał. - To jeszcze bardziej mnie przekonuje, bo ma dużo dystansu do siebie - przyznał.

Premiera spektaklu "Być jak Beata" w reżyserii Magdy Miklasz już 2 lutego w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.

Całej rozmowy wysłuchasz w podcaście:

DOSTĘP PREMIUM