Zmiany w "Wiadomościach" TVP. Nieoficjalnie: Krzysztof Ziemiec rezygnuje

Jak ustalił nieoficjalnie portal wirtualnemedia.pl Krzysztof Ziemiec nie poprowadzi już głównego wydania "Wiadomości" TVP.

Krzysztof Ziemiec pozostał w "Wiadomościach" TVP po dużych przetasowaniach kadrowych w 2016 roku. Wielokrotnie był krytykowany za to, że firmuje swoją twarzą często stronniczy przekaz głównego programu informacyjnego telewizji publicznej. Ostatnio Ziemcowi oberwało się za wydanie "Wiadomości" w dniu śmierci Pawła Adamowicza, gdzie w jednym z materiałów o mowie nienawiści przytoczono tylko wypowiedzi osób związanych z obecną opozycją, przykłady ze strony polityków PiS pominięto.

Krzysztof Ziemiec rezygnuje z "Wiadomości" TVP

Według nieoficjalnych informacji portalu wirtualnemedia.pl Ziemiec zrezygnował z prowadzenia głównych wydań "Wiadomości" TVP. Ma go zastąpić Edyta Lewandowska. Jednak Krysztof Ziemiec nie odchodzi z telewizji publicznej, ma prowadzić programy w TVP INFO. W sobotę rano magazyn "Press" poinformował, że Ziemiec ma teraz pracować w "Teleexpressie". 

Czytaj także: Kraśko komentuje słowa Ziemca z "Wiadomości" TVP: Niezależność dziennikarska istnieje, ale nie w każdej redakcji

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM