Marcin Horała w ramach żartu publikuje "fakturę" dla Agory. "I pan jest szefem komisji ds. VAT?"

Tweet posła Marcina Horały krytykujący czwartkowy materiał "Gazety Wyborczej" spotkał się z ostrymi reakcjami na Twitterze.

Czwartkowa "Gazeta Wyborcza" ujawniła jedną z czterech faktur, które austriacki biznesmen Gerald Birgfellner - a konkretnie jego spółka, powołana specjalnie do sprawy budowy bliźniaczych wieżowców w centrum Warszawy - wystawił spółce Srebrna. Właśnie brakiem faktur Jarosław Kaczyński uzasadniał to, że nie może zapłacić austriackiemu biznesmenowi za pracę przy sprawie wieżowców.

Publikację “Wyborczej” bagatelizował w rozmowie z TVN24 poseł PiS Marcin Horała. Określił dokument jako "przezabawny". - Nie chodzi o to, żeby wyprodukować taką fakturę, bo każdy może napisać, wziąć kawałek papieru i wydrukować. W każdej tego rodzaju sytuacji chodziłoby o to, żeby te koszty udokumentować, żeby przedstawić rachunki za przejazdy, za noclegi – przekonywał.

Na swoim Twitterze pokazał zdjęcie odręcznie sporządzonego dokumentu - faktury wystawionej Agorze  z dopiskiem: “Hej, @gazeta_wyborcza jesteście mi winni milion!! Mam tu niezbity dowód, fakturę. Czekam na przelew. Dobra, żartowałem. Wy też.”

Wpis spotkał się z falą krytyki internautów.Pojawiły się opinie, że takie żarty nie przystoją osobie stojącej na czele komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT.

“Wie Pan, że do 25 marca jest Pan zobowiązany zapłacić 230 000 zł vatu od tej "faktury"?”-  napisał jeden z komentujących.

“Proponuję w pierwszej kolejności sprawdzić co powinna zawierać faktura VAT,  a dopiero później bawić się w jej wystawianie. I Pan jest szefem komisji ds VAT ?” - brzmi kolejny komentarz.

Faktura opublikowana przez "Wyborczą" opiewa na kwotę ponad 1,5 mln złotych. Oryginały wszystkich dokumentów ma prokuratura. - Przedstawiciele Srebrnej (bez Jarosława Kaczyńskiego, bo leżał wówczas w szpitalu - red.) pytali, o co mu w ogóle chodzi, czego właściwie chce. Dziwili się, że oczekuje jakiejkolwiek zapłaty. Austriak usłyszał, że "nie dostanie ani złotówki", bo jest "oszustem" oraz "kłamcą" - pisze "Wyborcza".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
Marcin Horała w ramach żartu publikuje "fakturę" dla Agory. "I pan jest szefem komisji ds. VAT?"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 11 razy 9

  Ja się cieszę, że on nie jest kardiologiem, albo lekarzem każdej innej specjalności. Już mniej się cieszę, że baran się jak widać dobrze bawi za naszą kasę.

 • jw0022

  Oceniono 11 razy 9

  Jedno co jest pewne to to że niejaki Marcin Horała jest zobowiązany do zapłacenia 230 milionów zł podatku VAT.

 • iza_szczypka

  Oceniono 10 razy 8

  Facet, co nie umie prawidłowo (zgodnie z przepisami o VAT) wystawić faktury, jest szefem komisji ds. unikania podatku VAT. Każdy Zenek wymieniający spłuczkę umie wystawić fakturę. Wnioski???

 • sisi64

  Oceniono 9 razy 7

  I takie głupki nami rządzą!

 • aprilapril

  Oceniono 9 razy 7

  Za "moich czasow" nie zdalby do 8 klasy, dzis konczy UG.

 • getz54

  Oceniono 9 razy 7

  W taki prymitywny sposób Horała stara się odwdzięczyc Kaczyńskiemu za awans w strukturach bolszewickiej partii w Gdańsku. Wierzę, ze mieszkańcy Gdańska nie zapomną mu tego przy urnie w pazdzierniku. Nawet jak dostanie ,,1,, na liście u bolszewików.

 • kopandol

  Oceniono 3 razy 3

  Horała !
  Ty PIS-owski debilu - masz czas do 25 marca na zapłacenie 230 milionów VAT do Skarbu Państwa.
  To czy Agora ci zapłaci to jest kwestia 5-ciu lat procesów i może wtedy jeżeli udowodnisz, że faktycznie usługa miała miejsce, w co wątpię.
  Możesz też wystawić korektę, ale pamiętaj debilu, że aby była ważna musi być podpisana przez Agorę w co też wątpię.
  A teraz najważniejsze:
  DLACZEGO POLACY ODDALI WŁADZĘ W RĘCE TAKICH KRETYNÓW !!!
  Bo sami takimi są?

 • kpinkara

  Oceniono 5 razy 3

  Dlaczego w sieci wysypują się przemądrzalcy nie mający najzieleńszego pojęcia o zasadach współpracy między podmiotami gospodarczymi? Faktura jest efektem wcześniejszych porozumień, zlecenia wykonania pracy albo umowy o wykonanie pracy. Przy umawianiu się strony ustalają w jakich warunkach na jaką kwotę i z jaką datą płatności będzie f-ra wystawiona i ewentualnie jakie załączniki mają być dołączone bezpośrednio do niej. Marcinek dał popis cechy najbardziej charakterystycznej dla jego formacji czyli arogancji i braku wiedzy merytorycznej. I niejeden "dyskutant" usiłuje z nim wygrać.Choć akurat to ostatnie nie jest trudne, ale powodu do domu nie daje

 • jerzykkur38

  Oceniono 1 raz 1

  Niezwykła kompromitacja tego PIS-owskiego zakonu,że taki ignorant ekonomiczny,przewodzi sejmowej komisji do spraw wyłudzania VAT-U.A w odwodzie jest liczny,genialny i doskonały trust mózgów,z którego można czerpać pełnymi garściami.Takie wielkie matematyczne głowy jak Czarnecki,Suski,Sasin,Tarczyński, Jaki czy Macierewicz,mogą w każdej chwili,przewodzić następnym komisjom sejmowym np." Budowa przez partię polityczną dwóch 190 metrowych wież"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX