PiS zapowiada uchwałę ws. odpowiedzialności za Holokaust. Chodzi o słowa, które padły podczas konferencji bliskowschodniej

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu PiS zaproponuje uchwałę ws. odpowiedzialności za Holokaust w związku z niedopuszczalnymi wypowiedziami, które miały miejsce podczas konferencji bliskowschodniej - zapowiada rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Informację o planowanej uchwale przekazała Beata Mazurek, rzeczniczka PiS.
Na Twitterze zapowiedziała, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu PiS zaproponuje uchwałę ws. odpowiedzialności za Holokaust w związku z "niedopuszczalnymi wypowiedziami które miały miejsce podczas konferencji bliskowschodniej."

Przypomnijmy, że w trakcie konferencji skandal wywołały słowa amerykańskiej dziennikarki, która stwierdziła, że w czasie powstania w warszawskim getcie Żydzi - jak powiedziała - "przez miesiąc walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi".

Andrea Mitchell przeprosiła za swoje słowa w czwartek na Twitterze. "Wczoraj, prowadząc program, opowiadając o powstaniu w getcie warszawskim w 1943 roku, popełniłam błąd. Dla jasności - polski rząd nie brał udziału w tym przerażających czynnościach. Przepraszam za niefortunną niedokładność" - napisała.

W opublikowanym w czwartek komunikacie przewodniczący Światowego Kongresu Żydów (WJC) Ronald Lauder zażądał od telewizji MSNBC sprostowania błędnej informacji, iż powstanie w getcie warszawskim było skierowane przeciwko Polakom i nazistom.


Najbliższe posiedzenie Sejmu odbędzie się w przyszłym tygodniu. Sejm będzie obradował w dniach 20, 21 i 22 lutego.

DOSTĘP PREMIUM