Rafał Trzaskowski podpisał Warszawską Deklarację LGBT+. "Kamień milowy w historii polskich samorządów"

W Warszawskiej Deklaracji LGBT+ znalazły się postulaty dotyczące bezpieczeństwa, edukacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej w szkole oraz utworzenia hostelu interwencyjnego dla osób odrzuconych przez najbliższych z powodu ich orientacji seksualnej.

"Warszawa musi być miastem przyjaznym, tolerancyjnym i otwartym" - podkreślał Rafał Trzaskowski. W ostatnich latach mamy coraz więcej nietolerancji w Polsce, niestety coraz więcej incydentów, które budzą bardzo poważne zaniepokojenie. Stąd ta inicjatywa" - dodał Trzaskowski.

Zdaniem Fundacji Miłość nie Wyklucza, która była inicjatorem deklaracji, dokument "to kamień milowy w historii polskich samorządów i ogólnokrajowej polityki".

Sztab Rafała Trzaskowskiego uczestniczył w pracach nad Deklaracją jeszcze przed wyborami. 

Deklaracja dotyczy pięciu obszarów: bezpieczeństwa, edukacji, kultury i sportu, pracy oraz administracji. W stolicy ma powstać Centrum Społecznościowe LGBT+, które pozwoli na wspieranie oddolnych inicjatyw poprzez tworzenie bezpiecznych warunków do spotkań, samoorganizacji oraz poszukiwania wsparcia.

Uruchomiony zostanie także program “Latarnik”, który będzie walczył z prześladowaniami dzieci i młodzieży w szkołach ze względu na ich orientację seksualną i tożsamość płciową.

Rafał Trzaskowski zobowiązał się również m.in. do objęcia patronatem Parady Równości oraz wdrożenia Karty Różnorodności w Urzędzie i jednostkach m.st. Warszawy, a także powołania pełnomocnika ds. społeczności LGBT+.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Rafał Trzaskowski podpisał Warszawską Deklarację LGBT+. "Kamień milowy w historii polskich samorządów"
Zaloguj się
 • kotkluska2016

  Oceniono 8 razy 2

  Precz z polityczną poprawnością. Dzisiaj geje, a jutro leworęczni zaczną twierdzić, że są normalni i będą terrorem domagać się tolerancji. Stop deprawacji dzieci. Wszystkie katolickie rodziny wychowujące swoje córki na lesbijki powinny być pozbawione praw rodzicielskich na rzecz proboszcza i wikarego. Niech szyje Wolska!

 • skp110

  Oceniono 1 raz 1

  Seks ma być w domu a nie w szkołach i urzędach. I niech szkoła przestanie pleść dzieciom bzdury że homoseksualizm to nie jest choroba, niech się chore dzieci lecza to może z nich będzie pożytek

 • marudna.maruda

  Oceniono 7 razy 1

  Fala krytyki popłynie, choć w podpisanej Deklaracji tylko o szacunek dla człowieka chodzi.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 7 razy -1

  I to jak sadze koniec tzw. 'osiagniec' obecnego zarzadu wsiawy.

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 8 razy -4

  Jeszcze w trakcie kampanii wyborczej, pan prezydent uchylał się od tej oczywistości, schlebiając gustom pisiorów, klech i POwcom, a tu nagle, oddech Wiosny Biedronia, zmienia jego poglądy. Lepiej późno jak wcale, gratulacje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX