Kamiński komentuje słowa lidera Bayer Full o PSL: Mam wrażenie, że mówił o PiS

Wokalista zdecydował się opuścić PSL po tym, jak ludowcy ogłosili, że dołączają do Koalicji Europejskiej w wyborach do europarlamentu.

Sławomir Świerzyński, który jest znany jako lider zespołu Bayer Full, od od lat jest członkiem PSL-u. Poinformował jednak, że rezygnuje z członkostwa w partii.

“Nowe PSL zapomniało że w opozycji niema koalicji. W tym tygodniu podejmę decyzję czy zostaję w PSL. Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. PSL straciło szansę bycia centroprawicą taką jak za Witosa. Partia której hymnem jest Rota idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców. Zapowiada się ciekawy rok" - napisał na Facebooku Świerzyński (pisownia oryginalna - red.)

To jego reakcja na dołączenie PSL do Koalicji Europejskiej jednoczącej część opozycyjnych partii w wyborach do europarlamentu.

Jego słowa skomentował w TOK FM Michał Kamiński z Federacyjnego Klubu Parlamentarnego PSL - Unia Europejskich Demokratów.

- Mam wrażenie, że pan z Bayer Full opisuje PiS. Aborcjoniści - jeden z posłów PiS, lekarz, przyznał się do dokonywania aborcji. Komuniści - nie trzeba daleko szukać. Abstrahując od złośliwości, w PiS jest wiele różnic światopoglądowych. Z jednej strony mamy ultraprawicowe wypowiedzi dotyczące mniejszości seksualnych. Z drugiej strony, Jarosław Kaczyński, jako premier, chwalił się na brukselskich salonach, że jednym z ministrów w jego rządzie jest gej. I proszę, potrafili się połączyć ludzie twardej, katolickiej wiary od Rydzyka z premierem promującym na najważniejszych ministrów gejów - mówił.

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM