Nowa jakość przeszukiwania podcastów na tokfm.pl. Szerzej, wygodniej, skuteczniej

Serwis tokfm.pl ma teraz nową, wygodniejszą wyszukiwarkę, która umożliwia przeszukiwanie zasobów Radia TOK FM pod kątem tematów, prowadzących i gości audycji, a nawet tego, co zostało wypowiedziane na antenie. To jeden z ważnych elementów projektu "Search The Radio", realizowanego wspólnie z Google News Initiative.

Wyszukiwarka, która jest dostępna np. TUTAJ, może znacznie więcej niż ta, którą znają użytkownicy tokfm.pl. Wyniki wyszukiwania są dzielone ze względu na nazwę audycji, nazwisko prowadzącego lub gościa, a także temat. Przede wszystkim zaś lista podcastów, która jest odpowiedzią na pytanie o wskazane słowo, nie tylko podpowiada konkretne tytuły, ale też pokazuje, ile razy dana fraza pada w czasie audycji. Pozwala także podejrzeć kontekst, w jakim dane słowo zostało wypowiedziane. 

Wszystko dlatego, że wyszukiwarka jest ważnym elementem projektu "Search The Radio", realizowane przy wsparciu Google News Initiative. Projekt, którego realizacja rozpoczęła się w styczniu 2018 roku, właśnie dobiega końca. A jego efektem - poza wyszukiwarką - jest także ogromna baza transkrypcji podcastów. W skrócie: stworzony został mechanizm "spisywania", czy raczej zamieniania na tekst audycji radiowych i podcastów. Pozwolił on wyprodukować kilkadziesiąt tysięcy transkrypcji, z których część jest pilotażowo udostępniona na stronach podcastów (TU więcej o transkrypcjach). 

Ale to nie wszystko. Wyszukiwarka pozwala również segregować wyniki ze względu na datę lub trafność szukania pod kątem transkrypcji. Na "dzień dobry" proponujemy też popularne audycje, tematy, a także prowadzących i gości - by ułatwić dotarcie do najczęściej wyszukiwanych słów i nazwisk. Zatem... do dzieła!

W razie uwag i sugestii, zapraszamy do komentowania!

DOSTĘP PREMIUM