To już dziś! Dowiemy się, kto zdobył Nagrodę Radia TOK FM im. Anny Laszuk

Po raz dziewiąty Radio TOK FM przyzna swoją Nagrodę im. Anny Laszuk za wyjątkowy wpływ na rzeczywistość. Otrzyma ją osoba, instytucja lub organizacja za odważne, niekonwencjonalne, niezwykłe działania, które w 2018 r. istotnie wpłynęły na świadomość społeczną. O tym, kto z czwórki finalistów zostanie uhonorowany, przekonamy się już dziś wieczorem. Transmisja z uroczystej gali w TOK FM, w aplikacji TOK FM, na tokfm.pl i na profilu TOK FM na Facebooku.
Zobacz wideo

W gronie nominowanych do 9. edycji Nagrody Radia TOK FM znaleźli się:

- Komitet Protestacyjny Rodziców Osób Niepełnosprawnych, który przez 40 dni protestu w Sejmie walczył o godne traktowanie niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Zdaniem nominujących protest ten przyczynił się do zwiększenia w Polsce społecznej wrażliwości na problemy i sytuację ekonomiczną dorosłych osób z niepełnosprawnościami.

- Marek Lisiński, szef Fundacji "Nie lękajcie się" - to on sprawił, że temat ofiar księży-pedofilów przestał być w Polsce tematem tabu. "Bez nienawiści odczarowuje niechlubną przeszłość Kościoła Katolickiego w Polsce i daje ofiarom odwagę do zmierzenia się z własnym dramatem oraz nadzieję na rozliczenie sprawców" - można było przeczytać w nominacji.

- Inicjatywa Wolne Sądy, która twardo i nieustępliwie broni niezależności sądów i niezawisłości sędziów przed brutalnymi atakami politycznymi. Walka o wolne sądy w Polsce nie skończyła się, ale w 2018 roku udało się osiągnąć sukces: było nim skierowanie przez Komisję Europejską polskiej ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz doprowadzenie do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym.

- Policjant CBŚ Remigiusz Korejwo, prokuratorzy Dariusz Sobieski i Robert Tomankiewicz. To oni "dzięki swojemu profesjonalizmowi, dociekliwości i wrażliwości na krzywdę niewinnego człowieka doprowadzili do uwolnienia Tomasza Komendy odbywającego od 18 lat karę więzienia za zbrodnię, której nie popełnił".

Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi dziś podczas uroczystej Gali w Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin". Galę transmitować będziemy na żywo na antenie TOK FM, w aplikacji TOK FM, na tokfm.pl oraz na profilu Radia TOK FM na Facebooku.

Więcej o Nagrodzie

#NagrodaTOKFM

TOK FM PREMIUM