Jak się pracuje w Polsce? Podcasty dla pracowników i pracodawców

Temat praw pracowników i kultury pracy w Polsce często poruszany jest na antenie TOK FM oraz w audycjach nagrywanych specjalnie do internetu. Zapraszamy do słuchania!

Życie nie toczy się tylko poza pracą. Żyjemy również w pracy. Według raportu OECD Polacy są na 6. miejscu wśród najbardziej zapracowanych społeczeństw Europy. Średnio rocznie spędzamy w pracy 1832 godzin - to ponad 300 godzin więcej niż wynosi średnia w Wielkiej Brytanii i prawie 400 godzin dłużej niż przeciętny Niemiec. "Dobra praca" to podcast o tym, jak nie zmarnować tego czasu.

Także o tym kiedy jest czas na zmianę pracy i jak do takiej zmiany się przygotować. Poruszymy oczywiście o wiele więcej ważkich tematów związanych z byciem pracownikiem - najczęściej z perspektywy pracownika, czasem jednak także z punktu widzenia pracodawcy.

Wszystkie odcinki podcastu znajdziesz tutaj.

Ekonomia się chwieje – to cotygodniowy podcast o nowych myślach i nurtach w ekonomii, jakie w dyskursie publicznym w Polsce są niemal nieobecne. Jak podkreśla autor podcastu, Grzegorz Sroczyński, o sprawach gospodarczych wciąż rozmawia się u nas głównie językiem neoliberalizmu, dyskusje o ekonomii są najczęściej oddalone od nowych myśli i wielkich zmian, jakie w nauce ekonomii przyniósł ostatni wielki kryzys 2008 roku.

O tym, co nowego pojawiło się nie tylko w ekonomii jako nauce, ale też w otaczającym nas życiu gospodarczym i społecznym dziennikarz rozmawia z młodymi polskimi ekonomistami, pracującymi w świetnych polskich i zagranicznych uczelniach. Jeżeli chcecie lepiej zrozumieć co dzieje się na świecie i dlaczego dzisiejszy kapitalizm ma tyle problemów – to audycja dla was.

Wszystkie odcinki podcastu znajdziesz tutaj.

DOSTĘP PREMIUM