Podcasty na 1 czerwca. O dzieciach dla rodziców

Jak pożytecznie spędzić czas z dzieckiem? Jak pomóc mu poradzić sobie z problemami w szkole? Które książki i filmy mu polecić? O tym wszystkim i o wielu innych zagadnieniach usłyszycie w podcastach TOK FM, które polecamy z okazji Dnia Dziecka.

Archiwum podcastów TOK FM zawiera wiele audycji, które pomogą rodzicom lepiej zrozumieć swoje dziecko. Z okazji Dnia Dziecka szczególnie polecamy kilka z nich.

Czas wolny wolą spędzać z rodzicami w domu, a ze sobą kontaktują się SMS-ami lub przez Snapchat. W wakacje zamykają się w pokoju ze smartfonem i Netfliksem. Czy takie są dzisiejsze nastolatki? I co z tego wynika dla nas - pyta autorka książki "iGen".

Jak sprawiedliwie oceniać dzieci na lekcjach wf-u? Wyjaśnia Irmina Krawczyk – nauczycielka wf-u, autorka bloga „Sport to pestka”.

O projekcie "Kosmos dla dziewczynek" opowiadały Joanna Czeczott, redaktorka naczelna pisma i dr Agnieszka Wojnarowska, psycholożka z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. - To jest z genezy i docelowo ruch społeczny, który ma wspierać dziewczynki w tym, żeby się rozwijały w świecie bez stereotypów i zgodnie ze swoimi chęciami i możliwościami - mówiła Joanna Czeczott.

Podcast tokfm.pl "Dorosłe dzieci" to kontynuacja radiowego cyklu pod tym samym tytułem. Odpowiada on na wyzwania współczesnego rodzicielstwa, Hanna Zielińska i jej goście poszukują rozwiązań, które służyć mają wsparciem w procesie dojrzewania w rodzicielstwie.

W naturalny sposób adresatem tych rozmów są rodzice, którzy aktualnie mierzą się z potrzebami edukacyjnymi i wychowawczymi swoich dzieci, ale, zapewne, nie tylko oni.

Po co komu tzw. szkolna praca domowa? Dlaczego nauczyciele wciąż zadają te zadania? Dlaczego wielu rodziców oczekuje, że będą je zadawać? Ile w ich ocenianiu zdarza się hipokryzji? Jak często wywołują potrzebę "obchodzenia systemu"? I co można: nie przeciwko, ale wespół ze szkołą i nauczycielem zrobić, żeby "tradycję" zadań domowych zamienić na coś bardziej wartościowego? O tym autorka podcastu "Dorosłe dzieci" Hanna Zielińska rozmawia ze specjalizującą się w tematyce edukacyjnej dziennikarką Gazety Wyborczej, Justyną Suchecką.

Z policyjnych statystyk wynika, że od 2013 roku liczba prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży wzrosła 6-krotnie. - Na pewno jest tak, że dzieci są przeciążone i osamotnione w swoich problemach. Od jakiegoś czasu tendencja rośnie. Mamy problemy z psychiatrią dziecięcą. Nie wiązała bym jednak tego bezpośrednio ze szkołą. Stresogennych czynników jest więcej. Przyjrzała bym się przede wszystkim relacjom. Dzisiaj dzieci są dużo bardziej samotne niż dawniej - mówiła w TOK FM Dorota Zawadzka.

Nie przegapisz żadnej audycji, bo wszystkie są dostępne w naszym internetowym archiwum.

W naszej największej radiowej bibliotece podcastów w internecie zachowane są wszystkie audycje znane z anteny TOK FM, a także programy, które publikujemy wyłącznie w sieci.

DOSTĘP PREMIUM