Kryształowe Pióro dla Ewy Podolskiej. Dziennikarka TOK FM nagrodzona za cykl audycji o chorobach serca

Dziennikarka TOK FM Ewa Podolska otrzymała nagrodę główną oraz wyróżnienie w 13 edycji ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra.

Dzisiaj w warszawskim Hotelu Bristol, odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia konkursu.  1 nagroda oraz statuetka została wręczona naszej koleżance w kategorii "Choroby serca – rosnące zagrożenie"  za cykl audycji o sercu emitowanych na naszej antenie w ramach  Przewodników medycznych "Na zdrowie".

Oprócz Kryształowego Pióra Ewa Podolska otrzymała także wyróżnienie w kategorii „Cukrzyca – wygrać z postępem choroby”. za  odcinki Przewodnika Medycznego, których tematem była cukrzyca w czasie ciąży.

Pozostałe kategorie konkursu to  „Depresja - przełamać tabu”. oraz „Nowotwór – przełamać strach, wygrać życie”.

Ideą konkursu Kryształowe Pióra jest promowanie i wyróżnienie aktywności dziennikarzy, którzy zwiększają społeczną świadomość na temat zagrożeń związanych z najpopularniejszymi chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak choroby układu krążenia, cukrzyca  oraz depresja, a także choroby nowotworowe.

Prace konkursowe są zgłaszane w czterech kategoriach: „Nowotwór – przełamać strach, wygrać życie”, „Choroby serca – rosnące zagrożenie”, „Depresja – przełamać tabu” oraz „Cukrzyca – wygrać z postępem choroby”. Doceniani są dziennikarze, którzy dzięki swojej pracy przyczyniają się do zdrowotnej edukacji Polaków, propagowania zdrowego i aktywnego stylu życia, a także lepszego zrozumienia korzyści płynących m.in. z profilaktyki i wykonywania regularnych badań kontrolnych.

W konkursie wzięli udział dziennikarze mediów ogólnotematycznych, drukowanych i elektronicznych o zasięgu ogólnopolskim oraz regionalnym.

Ewa Podolska radiu prowadzi audycje, których tematem są: medycyna, ekologia, psychologia, prawo. Wielokrotnie była nagradzana za audycje o tematyce zdrowotnej. Dwukrotnie zdobyła tytuł Dziennikarza Medycznego Roku, w 2011 i 2016 roku.

W Konkursie Kryształowe Pióro zdobywała wielokrotnie wyróżnienia, ostatni raz w ubiegłym roku za program, „ Serce a papierosy”, a także trzykrotnie I Nagrodę, zawsze w kategorii „Cukrzyca”. (Ostatni raz w 2017 roku  za audycję „ Stopa cukrzycowa rozpisana na lekarza, pielęgniarkę i kilkoro pacjentów”).

Po raz pierwszy otrzymała teraz Kryształowe Pióro za program dotyczący chorób serca. 

DOSTĘP PREMIUM