"Kochaj się długo i zdrowo". O seksie w TOK FM

W "Kochaj się długo i zdrowo" o seksie rozmawiają: Ewa Wanat i seksulog dr Andrzej Depko.

Słuchaj TOK FM on-line>>

Dr Depko: Tydzień temu mówiliśmy o fantazjach erotycznych kobiet. Jestem zauroczony...

- Wszystkie Polki cały czas prosimy, żeby pisały do nas o swoich fantazjach na adres kochaj@tok.fm. Są dwa warunki: trzeba napisać, ile się ma lat i czy się akceptuje swoje fantazje. Dr Depko pracuje nad książką o fantazjach seksualnych kobiet i historie Pań na pewno mu się przydadzą. Dziś natomiast będziemy rozmawiać o męskich fantazjach... - zaczyna Ewa Wanat.

Jakie są najczęstsze męskie fantazje? - Seks z piękną nieznajomą, poderwaną w parku, barze lub seks z bliską znajomą: nauczycielką, sąsiadką, ekspedientką - mówi dr Depko. A teraz słuchacze...

Telefony od słuchaczy - męskie fantazje

Wojtek: - Fantazje rodzą się z doświadczenia i doświadczenie rodzi fantazje. Moje fantazje dotyczą kobiet, ich masturbacji i przeżywania. - Co jest fascynującego w widoku masturbującej się kobiety? - pyta dr Depko. - Ich psychika jest zaangażowana. To nie tylko doznanie fizyczne...

Kolejny telefon: - Marzyłem o tym, żeby kochać się z kobietami z różnych stron świata. Spełniłem fantazje. Najbardziej podobał mi się seks z kobietami z Ameryki Południowej. Nie są pruderyjne, nie udają... - mówi Juliusz z Toronto.

Kto odczuwa większą przyjemność?

Czym różnią się męskie i damskie fantazje? Kto odczuwa większą przyjemność? - Już greccy bogowie spierali się, kto odczuwa większą przyjemność z seksu. Zeus twierdził, że mężczyźni. Hera, jego żona, uważała że kobieta jest tak skonstruowana, żeby odczuwać większą rozkosz - opowiada doktor Depko. - Jedni bogowie popierali Zeusa, inni Herę. Żeby rozsądzić spór, ze świata zmarłych przywołano Tejrezjasza, który całe życie przeżył jako mężczyzna. Powiedziano mu, że wróci z Hadesu na Ziemię, ale w kobiecej postaci. Po kilku latach został wezwany z powrotem na Olimp i swoje doświadczenia podsumował tak: "Jeśli przyjemność seksualna składa się z 10 części, to mężczyźnie przypada jedna, a kobiecie dziewięć z nich". Stąd wniosek, że fantazja mężczyzny o seksie w ciele kobiety, świadczy o tym, że chciałby seks przezywać intensywniej, mocniej, głębiej, poza tym chciałby zaspokoić swoją ciekawość. Natomiast oglądanie seksu lesbijskiego to jedna z popularniejszych męskich fantazji. Mężczyzna obserwujący swoją partnerkę przezywa megaprzyjemność, a obserwując dwie kobiety ma... dwie megaprzyjemności - kwituje doktor.

 

Różnica temperamentów

 

I wracamy do fantazji kobiet. Dzwoni do nas 23-letnia pani Karolina: - Jestem od 8 miesięcy w bardzo satysfakcjonującym związku. To mój pierwszy partner życiowy i seksualny. W mojej głowie pojawiają się różne fantazje. Wydawało mi się, że jeśli jesteśmy na początku drogi, to będzie romantycznie: gra wstępna, wspólnie wypite wino, kolacja... Natomiast marzę o tym, żebyśmy kochali się bez żadnego wstępu, bez planu, bez kreacji. Chcę, żeby to było dzikie i namiętne. O takim seksie marzę. Mój chłopak jest niesmiały, ale nie ukrywam przed nim swoich fantazji. Nie mówie mu wprost, ale wykonuję w jego kierunku gesty, które sugerują, czego chcę. On jest tym bardzo skrępowany. Okazuje się, że on potrzebuje więcej czasu, więcej atmosfery, ja - nie - mówi rozmówczyni. - Mam nadzieję, że przydam sie jako materiał doświadczalny - żartuje pani Karolina.

 

- A czy fantazjowała pani wcześniej, zanim poznała pani swojego chłopaka? - pyta doktor. - Nie - odpowiada pani Karolina. - Wcześniej nie interesowałam się tematyką seksu.

 

- 23 lata, to świetny czas na intensywne zdobywanie doświadczeń seksualnych - mówi dr Depko. - Trochę jestem skrępowana tym, że mój chłopak nie jest tak otwarty, obawaiam sie o przyszłość naszego związku. Albo ja spasuję, albo on przyspieszy, ale taki kompromis będzie nienaturalny. Nie chciałabym, żeby on coś robił na siłę, tak samo ja nie chcę udawać jego muzy.

 

- Czasami jedno z partnerów może być muzą, może byc lokomotywą ciągnącą drugą stronę - mówi dr Depko. - Chłopak może mieć zahamoania, które są mu zaszczepione przez wychowanie... - Tak myślałam... - Możecie się też różnić temperamentami - dodaje Ewa Wanat.

 

- Proszę sie nie hamować, proszę działać inspirująco na jego wyobraźnię. Może pani być lekarstwem na przeobrażenie jego seksualności. Wycofanie się tylko pogłębi jego wycofanie. Może sie nie udać, ale proszę próbowac małymi kroczkami - dodaje dr Depko.

 

Pani Karolina obiecała spisać swoje fantazje i przysłać je na kochaj@tok.fm. Przypominamy - przydadzą się one dr Depko, który zbiera materiały do książki o fantazjach seksualnych kobiet.

"Kochaj się długo i zdrowo" - poprzednie audycje>>

DOSTĘP PREMIUM