Piotr Maślak

Prowadzi "Pierwsze Śniadanie w TOKu"

Zaczęło się od "wycieczki zawodoznawczej". Tak się wtedy mówiło. Zawód dziennikarza mieliśmy poznawać w redakcji Polskiego Radia w Opolu. Było to chwilę po tym, gdy rozgłośnia z 2. godzin programu dziennie, zaczęła nadawać 24 godziny. Braki kadrowe sprawiły, że szybko trafiłem na antenę.

Studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim były już tylko konsekwencją tamtej, nieco przypadkowej decyzji. Jako leniowi z natury nie chciało mi się zastanawiać, czy to dobry wybór. Jak dotąd nie żałuję, przeciwnie, nadal nie wyobrażam sobie, bym mógł robić coś innego.

Po drodze do TOK FM były radio WAWa, ZET, Plus. Była i jest telewizja. Najpierw NASZA (dziś TV4), potem RTL7 (dziś TVN7), Polsat (Wydarzenia), PULS (Puls Raport) i TVP, z którą jestem związany od 4 lat, od 1,5 roku z polonijnym programem informacyjnym Polonia 24.

Najwspanialsze osoby, jakie poznałem w życiu to Nadia, Kacper, Kajetan i Kasia, czyli moja rodzina, która nadaje sens wszystkiemu. Ale życie zapewne nie było by tak wspaniałe bez latania, motocykli i irracjonalnego masochizmu uprawianego, niestety, coraz rzadziej, czyli Nihon Tai Jutsu.

DOSTĘP PREMIUM