Finisaż wystawy Janka Simona

Tylko kilka dni zostało do zakończenia wystawy Janka Simona Syntetyczny folklor w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Do tej pory ekspozycję odwiedziło ponad 20 tys. osób. Nadchodzący weekend to ostatnia szansa, aby wziąć w niej udział.

Na zakończenie wystawy, w niedzielę 19 maja, odbędzie się wykład Lva Manovicha "Estetyka sztucznej inteligencji". To jeden z najważniejszych teoretyków kultury cyfrowej naszych czasów, autor wielu książek o teorii nowych mediów, w tym mediów społecznościowych, między innymi AI Aesthetics, Instagram and Contemporary Image, Software Takes Command (2013), Soft Cinema: Navigating the Database (2005) i The Language of New Media (2001). Manovich jest profesorem w The Graduate Center w City University of New York i dyrektorem Software Studies Initiative, organizacji zajmującej się analizą i wizualizacją zbiorów danych dotyczących kultury. Urodził się w Moskwie, mieszka w Nowym Jorku, całe życie spędza w sieci i w podróży.

Wykład w Laboratorium, w Sali Kolebkowej, rozpocznie się o godzinie 16:00, w języku angielskim, bez tłumaczenia, wstęp wolny. 

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny