Madama Butterfly

15 czerwca 2019, godz. 21:00. Plac Defilad w Warszawie

Aleksandra Kurzak – najbardziej znany polski sopran. Laureatka wielu nagród i odznaczeń. Śpiewa regularnie na najbardziej prestiżowych scenach operowych świata m.in. w nowojorskiej Metropolitan Opera, londyńskiej Royal Opera House, mediolańskiej La Scali, paryskiej Opera de Bastille i monachijskiej Bayerische Staatsoper.


Roberto Alagna – francuski tenor, odznaczony honorowym austriackim tytułem „Kammersänger”, od wielu lat niekwestionowana gwiazda scen i estrad na całym świecie. W swoim repertuarze ma ponad 60 partii zarówno w dziełach największych mistrzów opery, jak i mniej znanych kompozytorów oraz bogaty dorobek płytowy.

Andrzej Dobber – polski baryton, laureat wielu prestiżowych konkursów, odznaczony honorowym austriackim tytułem „Kammersänger”. Występuje w największych i najlepszych teatrach operowych świata. Ceniony interpretator dzieł Giuseppe Verdiego, Richarda Wagnera i Richarda Straussa.

Monika Ledzion-Porczyńska – mezzosopran, współpracuje m.in. z Teatrem Wielkim Operą Narodową oraz innymi liczącymi się scenami operowymi i filharmoniami; solistka Polskiej Opery Królewskiej; artystka w sierpniu 2018 roku wzięła udział w nagraniu Halki i Strasznego Dworu (NIFC).

Marta Brzezińska – sopran, występowała m.in. w Operze Wrocławskiej, Operze Krakowskiej, Operze i Filharmonii Podlaskiej, na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Regensburgu i Teatrze Bolshoi w Mińsku; na co dzień związana z Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Karol Kozłowski – tenor współpracujący z operami, filharmoniami i festiwalami w Polsce i za granicą, ceniony interpretator dzieł barokowych oraz oper współczesnych; zarejestrował kilka albumów z liryką wokalną, w tym dwa Schubertowskie cykle: Die schöne Müllerin i Winterreise.

Dionizy Wincenty Płaczkowski – tenor, który muzyczną rozpoczął jako solista dyszkant; nagrał siedem płyt i wykonywał solowe partie sopranu w oratoriach oraz operach na międzynarodowych festiwalach i uznanych scenach i estradach.

Łukasz Konieczny – bas, jeden z najzdolniejszych śpiewaków młodego pokolenia; współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową oraz wieloma liczącymi się scenami niemieckimi; bierze również udział w prawykonaniach dzieł współczesnych.

Marcello Mottadelli – włoski dyrygent; współpracował z wieloma prestiżowymi zespołami na całym świecie m.in. w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Danii, Korei Południowej, Niemczech i Włoszech, a także Egipcie, Jordanii i Omanie.

Natalia Korczakowska – reżyserka teatralna i operowa; dyrektorka artystyczną Teatru Studio w Warszawie, którego nazwę – w ramach nawiązania do awangardowej tradycji miejsca w duchu Józefa Szajny i Jerzego Grzegorzewskiego – zmieniła na STUDIO teatrgalerię.


Giacomo Puccini
Madama Butterfly

Inscenizowana wersja koncertowa
Tragedia japońska w trzech aktach
Muzyka: Giacomo Puccini
Libretto: Luigi Illica i Giuseppe Giacosa
Czas trwania opery: ok. 180 minut (z przerwą)
Oryginalna włoska wersja językowa z polskimi napisami
Wykonanie odbywa się za zgodą: G. Ricordi & Co.

Kierownictwo muzyczne: Marcello Mottadelli
Reżyseria: Natalia Korczakowska
Kostiumy: Marek Adamski
Światła: Aleksandr Prowaliński
Dźwięk: Marek Suberlak
Choreografia: Tomasz Wygoda
Koncepcja wideo: Natalia Korczakowska, Aleksandr Prowaliński, Marek Adamski
Animacje: Krzysztof Iwański
Nagrania i montaż wideo: Ewa Łuczak

Obsada:
Madama Butterfly (Cio-Cio-San) – Aleksandra Kurzak
F. B. Pinkerton – Roberto Alagna
Sharpless – Andrzej Dobber
Suzuki – Monika Ledzion-Porczyńska
Kate Pinkerton – Marta Brzezińska
Goro – Karol Kozłowski
Książę Yamadori – Dionizy Wincenty Płaczkowski
Bonzo – Łukasz Konieczny


Komisarz – Krzysztof Chalimoniuk*
Urzędnik cesarski – Piotr Stawarski*
Matka Cio-Cio-San – Jadwiga Bartnik*
Kuzynka Cio-Cio-San – Magdalena Dobrowolska*
Yakuside – Miłosz Kondraciuk*
Ciotka – Monika Dobrzyńska-Krysiak*
Dziecko Cio-Cio-San – Iwo Nalewajka

Tancerze: Oskar Mafa, Beniamin Citkowski

Orkiestra: Sinfonia Varsovia

Chór Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego
* soliści Chóru Filharmonii Narodowej

Realizacja:
Pomysł, koncepcja, produkcja: Roman Osadnik – Dyrektor Teatru Studio
Dyrektor orkiestry Sinfonia Varsovia: Janusz Marynowski
Dyrektor Filharmonii Narodowej: Wojciech Nowak
Dyrektor artystyczny Filharmonii Narodowej: Jacek Kaspszyk
Z-ca dyrektora ds. artystycznych / Dyrektor artystyczna: Natalia Korczakowska

Kierownik projektu: Marta Sputowska
Nadzór finansowy, główna księgowa: Jadwiga Jaworska
Koordynator techniczny: Piotr Pawlik
Kierownik PR, Kierownik projektu „Plac Defilad“: Marta Bartkowska
PR projektu: Mateusz Wiśniewski
Promocja: Dariusz Pabjańczyk
Kierownik sprzedaży: Katarzyna Tarłowska
Współpraca z Instytucjami, koordynacja organizacji widowni: Przemek Szulczewski
Główny inspicjent, asystentka produkcji, asystentka reżysera: Zuzanna Prusińska
Producent inscenizacji: Justyna Pankiewicz
Producent projektu „Plac Defilad“: Agata Balcerzak
Asystentka produkcji: Monika Balińska
Asystent reżysera: Oskar Sadowski
Opracowanie programu: Agnieszka Tuszyńska
Kierownik techniczny: Tomasz Opęchowski
Koordynacja techniczna: Magda Bałycz
Koordynacja Orkiestry Sinfonia Varsovia: Blanka Gołaszewska
Koordynacja Chóru Filharmonii Narodowej: Sławomir Kaszuba
Koordynatorzy wolontariuszy: Gabriela Stankiewicz, Justyna Lipko-Konieczna
Kierownik administracyjny: Michał Pawelec
Charakteryzacja: Justyna Jóźwiak, Ewa Jaśkiewicz, Ali Kosoian-Koźbielska, Aneta Stupak
Inspicjenci: Maria Lejman-Kasz
Inspicjent nagrania video: Zuzanna Grzegorowska
Garderobiane: Beata Paderewska, Grażyna Król
Rekwizytorzy: Artur Karolak
Multimedia: Adam Kuznowicz
Opieka nad artystami: Magdalena Sarga
Grafika: Krzysztof Iwański i Gosia Pujszo
Napisy: Bartłomiej Majchrzak
Dokumentacja fotograficzna: Jazzyshots
Akompaniament: Yaryna Rak
Zamówienia publiczne: Michał Magdziak
Radca prawny: Magdalena Wadowska

***
Widownia duża – Trybuny EVENTCO - Sławomir A. Małachowski
Widownia mała: Stage-Light - Artur Tokarz
Nagłośnienie: Zakład Usług Elektroakustycznych - Marek Suberlak
Scena i dach: Studio Techniki Oświetleniowej - Sławomir Broszkiewicz
Światło: Technika Światła Eventlight - Zbigniew Michura
Namioty Cateringowe: Kasprzak Hale Namiotowe
Urządzenia Video: BB Group Agency - Jan Turon

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny