Familia - pierwszy serial podcastowy o nieheteronormatywnej rodzinie

TERAZ POLIŻ przygotowało pierwszy polski serial podcastowy opowiadającego o losach warszawskiej nieheteronormatywnej rodziny i jej przyjaciół - "Familia". Premiera pierwszych dwóch odcinków odbędzie się 8 października 2020 o godz. 18.00 i 20.00 w Resorcie Komedii. Internetowa premiera zaplanowana jest na 18 października na Spotify.

To projekt, który powstał by sprzyjać zwiększeniu tolerancji, równości, świadomości praw człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem osób LGBTQ+ oraz widzialności tej grupy społecznej. Jest odpowiedzią na nasilającą się mowę nienawiści skierowaną w stronę osób nieheteronormatywnych. Kierowany jest do osób wkraczających w dorosłość i spotykających się z odrzuceniem ze względu na swoją orientację seksualną, które próbują zbudować rodzinę, a państwo polskie nie daje im do tego prawa....

Serial o losach nieheteronormatywnej wielopokoleniowej rodziny składającej się z babci, matek, córki i ich otoczenia, który pokazuje różne postawy wobec świata. Opowiada o tym, jak głębokie podziały tworzą poglądy polityczne, o mechanizmie władzy i pieniędzy i tęsknocie za różnorodnością. Każdy odcinek odsyła słuchacza do jednej z organizacji broniących praw człowieka i wspierających osoby LGBTQ+.

TERAZ POLIŻ zaprosiło do serialu Jakuba Skrzywanka, reżysera teatralnego, który zrealizował m.in. głośne "Mein Kampf" w Teatrze Powszechnym, ale już we wcześniejszych swoich realizacjach zadawał pytania o przemoc, tolerancję, traumę i transformację. Autorką scenariusza jest pisarka i dramaturżka Weronika Murek. Muzykę stworzyli Natalia Szczepańska i Julek Ploski, nagrania zrealizowała Agnieszka Szczepańczyk, a wyprodukowała Agnieszka Różyńska. W obsadzie: Marta Jalowska, Kamila Worobiej, Dorota Glac, Ada Kornecka, Maciej Pesta, Twoja Stara, Michał Piróg. Serial powstał na podstawie koceptu TERAZ POLIŻ.

Poza publicznymi, premierowymi odsłuchami dwóch pierwszych odcinków w klubie Resort Komedii w Warszawie, 8 października (dwa odsłuchy o 18.00 i o 20.00), kolejne odcinki będą ukazywać się co tydzień na Spotify oraz na YT Teraz Poliż od premiery internetowej 18 października.

YT Teraz poliż: http://bit.ly/familia_serial

Więcej informacji:

Edyta Bach

T. 501232302

M. edyta.bach@ipublicity.pl

DOSTĘP PREMIUM