Oblicza katastrofy

Czwarte już spotkanie w ramach cyklu Oblicza katastrofy zatytułowane będzie: "Komunikacja zbiorowa i inne wykluczenia transportowe". Do rozmowy zaprosiliśmy Olgę Gitkiewicz, dziennikarkę, socjolożkę i reportażystkę, autorkę głośnej książki "Nie zdążę", oraz Jakuba Nowotarskiego, aktywistę miejskiego specjalizującego się w temacie komunikacji zbiorowej, doktora nauk ekonomicznych i prezesa stowarzyszenia Akcja Miasto.

Czas: piątek 26 lutego, godz. 19.00

Rozmowę obejrzycie na żywo na facebookowych stronach Wrocławskiego Domu Literatury, Wrocławia Miasta Literatury, Klubu Proza oraz tutaj, na wydarzeniu.

W moderowanej przez Michała Syskę dyskusji pochylimy się nad tym, jak to się stało, że w Polsce mamy najbardziej zakorkowane miasta w Europie i dlaczego z małej wioski na obrzeżach województwa trudniej jest się dostać do stolicy tego województwa niż z Warszawy do Lizbony. Przyczynkiem do rozmowy będzie właśnie książka Olgi Gitkiewicz “Nie zdążę”, która w 2019 ukazała się nakładem Wydawnictwa Dowody na istnienie.

O Obliczach katastrofy: Cykl spotkań literackich i warsztatów dla młodzieży wokół najbardziej palących problemów związanych z katastrofą ekologiczną. Celem projektu jest poszerzanie wiedzy dotyczącej zmian klimatycznych i wpływu człowieka na środowisko, podnoszenie świadomości ekologicznej oraz podjęcie dyskusji na temat działań w zakresie ochrony środowiska i klimatu. Zaproszeni pisarze, publicyści, socjolodzy, aktywiści, eksperci i obserwatorzy zmian w obszarze środowiska rozmawiają m.in. na temat wyczerpujących się zasobów wody pitnej i konfliktów o wodę, kryzysu migracyjnego, zawłaszczania ziemi, energii i surowców, nadprodukcji, kryzysu żywnościowego i nadmiernej konsumpcji czy wykluczenia społecznego i komunikacyjnego.

PIĄTEK, 26 LUTEGO 2021, 19:00

DOSTĘP PREMIUM