"Gdzie po flagi?" - czy jeden dzień w Polsce wystarczy, żeby zdobyć tęczową flagę? #MiesiącDumy

Wystartował Miesiąc Dumy - czas wywiesić tęczową flagę! Myślisz, że to proste? Nie jest! Z tęczowymi flagami jest w Polsce jak z równymi prawami dla osób LGBT - powinny być, a ich nie ma. O tym, że kupienie tęczowej flagi tu i teraz, to niemal "mission impossible", przekonało się 8 osób. Miały tylko jeden dzień, by ją zdobyć. Co zrobiły, że im się udało? Zobacz nowe wideo Kampanii Przeciw Homofobii "Gdzie po flagi?".

Para przyjaciółek, młody mężczyzna z psem, rodzice z dwójką dzieci, ekscentryk, który nic nie mówi, tylko śpiewa i jedno zadanie - muszą jak najszybciej zorganizować tęczową flagę. Jest im potrzebna, bo właśnie rozpoczął się Miesiąc Dumy - czas celebracji różnorodności i walki o równe prawa dla społeczności LGBT. Ich wywołujące uśmiech na twarzy perypetie śledzi baczne oko kamery, która - jak w reality show - nie odstępuje ich na krok. Widzimy jak zaglądają do szaf, przerzucają rzeczy w pawlaczach, przeszukują Internet, by na końcu dotrzeć do celu. Krążąc po mieście dzielą się ze sobą refleksjami dotyczącymi Miesiąca Dumy zdradzając, co ich motywuje do wywieszenia w czerwcu tęczowej flagi. Dla Pawła - aktora, który coming out ma za sobą - to sposób na pokazanie światu, że osoby LGBT istnieją. Olga - współwłaścicielka salonu Nailed It - flagą chce wysłać innym sygnał, że u niej mogą czuć się bezpiecznie. Dla Ewy i Adriana tęczowa flaga to symbol walki o wolność, co w prostych słowach tłumaczą swoim córeczkom mówiąc, że "trzeba dbać o to, żeby wszyscy czuli się dobrze".

 

A Ty dlaczego wywiesisz tęczową flagę?

Zbliżonym formą do paradokumentalnego serialu obyczajowego wideo KPH zwraca uwagę na to, jak ważne w walce o równość jest zaangażowanie wszystkich - zarówno osób LGBT jak i sojuszniczek i sojuszników. Stąd padające na koniec filmu mobilizujące do działania pytanie "A Ty dlaczego wywiesisz tęczową flagę?".

Z tęczowymi flagami jest w Polsce trochę jak z równymi prawami dla osób LGBT - powinny być dla powszechnie dostępna dla wszystkich, a ich nie ma - mówi Cecylia Jakubczak z Kampanii Przeciw Homofobii i dodaje - Dlatego ogłaszamy w czerwcu wielką mobilizację. Niech każda osoba, która świętuje Miesiąc Dumy, wywiesi tęczową flagę, zrobi zdjęcie i umieści je w mediach społecznościowych z hasztagiem #MiesiącDumy. Wspólnie wywalczymy równość, ale musimy się angażować!

Kampania Przeciw Homofobii przez cały czerwiec będzie udostępniać na swoim profilu na Instagramie zdjęcia z tęczowymi flagami, których autorzy/ki użyją hasztagu #MiesiącDumy i otagują @kph_official.

Radio TOK FM jest patronem medialnym spotu.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM