Teatry z całego świata na ulicach Krakowa

Od 34 lat, nieprzerwanie każdego lata krakowski Rynek, jego place i uliczki na kilka dni zamieniają się w wielką scenę. Przyjeżdżają grupy teatralne z całej Polski i ze świata, by prezentować swoje spektakle. Mowa oczywiście o ULICA Festival - festiwalu teatrów ulicznych organizowanym przez Teatr KTO i Dyrektora Jerzego Zonia.

34. ULICA Festival 

Dziwne zdarzenia. Reaktywacja 

9–11.07 | 4, 5.09 

2021 

Kraków | Tarnów 

teatrkto.pl 

wstęp wolny  

W sobotę 10.07 i w niedzielę 11.07 na Rynku Podgórskim ULICA Festival zaprosi na niezwykłe wydarzenia, które odbędą się w ramach projektu EOG „Cztery odcienie teatru" – Bogumiła Delimata La Bogusha & Cristo Osorio oraz Tatarski Zespół Buńczuk.  

Bogumiła Delimata La Bogusha to malarka i tancerka flamenco urodzona we Wrocławiu w cygańskiej rodzinie o tradycjach muzycznych. Od kilkunastu lat mieszka w Granadzie. Cristobal Osorio – pochodzący z Barcelony jeden z najwybitniejszych śpiewaków flamenco. Para artystów spotyka się na scenie, by zabrać widzów w wyjątkową muzyczną podróż po krainach wypełnionych flamenco, muzyką cygańską, ognistą rumbą i rytmicznym bolero. 

Przepiękne stroje, tradycyjne pieśni i tańce oraz autentyczne brzmienie tatarskiego języka – to wszystko zachwyci uczestników jedynego w swoim rodzaju koncertu Tatarskiego Zespołu Taneczno-Wokalnego Buńczuk. Założona w 1999 roku w Białymstoku grupa skupia w swoich szeregach dzieci, młodzież i osoby dorosłe pochodzenia tatarskiego oraz z mieszanych rodzin tatarskich. Ich artystyczna praca opiera się przede wszystkim na pielęgnacji kultury przodków społeczności tatarskiej mieszkającej w większości na Podlasiu. Buńczuk aktywnie promuje kulturę tatarską w kraju i za granicą, a tym samym – wielokulturowość i wielobarwność Podlasia.   

11.00 Bogumiła Delimata La Bogusha & Cristo Osorio (Polska, Hiszpania): warsztaty tańca flamenco - Rynek Podgórski 

16.00 Teatr Migro (Polska): Ławka - Rynek Podgórski 

17.00 Bogumiła Delimata La Bogusha & Cristo Osorio (Polska, Hiszpania): A Través del Humo - Rynek Podgórski 

18.00 Teatr Migro (Polska): DROM – ścieżkami Romów - Rynek Podgórski 

19.00 Tatarski Zespół Taneczno-Wokalny Buńczuk (Polska) koncert + warsztaty tańców tatarskich - Rynek Podgórski 

Cały program ULICA Festival: teatrkto.pl/ulica-festival

Chcemy, aby 34 ULICA dostarczyła widzom nie tylko wzruszeń, ale również uprzytomniła z całą siłą, że w teatrze nic nie zastąpi żywego kontaktu aktora z widzem, człowieka z drugim człowiekiem.  

Festiwal przypomni publiczności nieuczęszczane ostatnio ulice i place Krakowa. Pokaże je w nowych, niespotykanych i dziwnych kontekstach. Zapraszam na „Dziwne zdarzenia. Reaktywacja" 34 ULICY. 

Dyrektor Jerzy Zoń 

ULICA Festival i spektakle realizowane w ramach projektu EOG – miejsce dostępne dla każdego 

Organizatorzy w sposób szczególny zatroszczą się o seniorów i osoby z niepełnosprawnościami. Stworzą specjalnie dla nich wydzielone strefy oraz zapewnimy asystentów, którzy pomogą w przemieszczaniu się i zajmowaniu wygodnych miejsc z najlepszą widocznością. 

DOSTĘP PREMIUM