"Galeria Anty Modern Slavery": czytanie tekstu "Blizny"

Październik to miesiąc, kiedy przypada Europejski Dzień przeciwko handlowi ludźmi, który w tym roku obchodzimy po raz szesnasty. Z tej okazji, a także w ramach kampanii Galeria Anty Modern Slavery 21 października przedstawimy czytanie performatywne tekstu pt.: "Blizny" autorstwa Piotra M. Cieńskiego w reżyserii Przemysława Wyszyńskiego.

W obsadzie m.in. Anna Cieślak, Dorota Landowska i Marcin Troński. Tekst inspirowany jest autentycznymi historiami polskich migrantek, które poszukując lepszego życia trafiły do przedsionka piekła.

Handel ludźmi powszechnie kojarzony jest z wykorzystywaniem seksualnym i zmuszaniem do prostytucji, jednak w ostatnich latach, także w Polsce problemem jest raczej praca przymusowa. osoby, które zgłaszaja sie po pomoc do Fundacji La Strada,

to głównie ofiary pracy przymusowej. To zarówno cudzoziemcy jak i obywatele Polski.

Bohaterka sztuki - Laura - podejmując pracę za granicą nie zdaje sobie sprawy do czego to doprowadzi i jak trudne stanie się jej życie, ale także jak bardzo wpłynie to na jej relacje z rodziną. Laura miota się miedzy obowiązkami wobec rodziny a powinnościami wobec pracodawcy. Trudno jej dokonać jakiegokolwiek wyboru, bo konsekwencje są trudne do przewidzenia.

W sztuce są postacie dobre i złe, ale nic nie jest jednoznaczne.

Projekt Galeria Anty Modern Slavery realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG.

Wstęp za zaproszeniami. Chętne osoby prosimy o kontakt: strada@strada.org.pl

Ilość miejsc ograniczona.

BliznyBlizny mat. org.

DOSTĘP PREMIUM