"Śmieci. To, o czym dorośli Ci nie mówią"*

Tym razem autorzy bestsellerowej serii Boguś Janiszewski (tekst) i Max Skorwider (ilustracje) pochylają się nad ważnym problemem śmieci i degradacji natury.

Zaczynają od opowieści o tym,  jak wygląda „gospodarka odpadami" w przyrodzie. Dowiadujemy się o butwieniu, gniciu, fermentacji oraz innych procesach, dzięki którym w naturze nie pozostają zbędne śmieci. Wyjaśniają też, jak to się stało, że w pewnym momencie człowiek zaczął produkować odpady na masową skalę, oraz które z nich są najgorsze. Odkrywają, co takiego ma w sobie plastik, że ludzie tak go pokochali i wytwarzają  go tak strasznie dużo, ale szukają też odpowiedzi na pytania, co możemy zrobić, by zmniejszyć ilość produkowanych śmieci oraz jak postępować, by odpady, które już powstały, mogły zostać ponownie przetworzone.

Sprawdzają też czy powietrze, gleba i wody są wolne od zanieczyszczeń  i zastanawiają się jak powstrzymać eksploatację i niszczenie ekosystemów, by Ziemia przetrwała. Jej los jest w naszych rękach!

*(bo często sami nie wiedzą) to książka dla wszystkich, którzy rozumieją, że tego tematu nie można już dłużej zamiatać pod dywan, od 9 do 113 lat.

DOSTĘP PREMIUM