26. Festiwal Nauki w Warszawie

Zapraszamy na XXVI edycję Festiwalu Nauki. W tym roku spotkamy się w dniach 16-30 września w różnych punktach Warszawy i w jej okolicach. Udział w Festiwalu to okazja do poznania naukowczyń i naukowców, poszerzania wiedzy i pogłębienia zainteresowań.

W 2022 roku można wybierać spośród: 6 debat głównych, 9 wydarzeń specjalnych, 13 spotkań całodniowych, 100 spotkań klubowych (od poniedziałku do piątku), 29 „Wieczorów z nauką", 132 spotkań weekendowych oraz 26 wydarzeń dodatkowych, w tym 13 wystaw. Przygotowano również 22 spotkania dla dzieci, a także 336 lekcji dla młodzieży szkolnej.

Tegoroczny Festiwal Nauki zainauguruje debata główna Jakiej energii potrzebujemy, żeby przetrwać zarówno najbliższe zimy, jak i jako gatunek, w nie tak już odległej przyszłości (16 IX, godz. 18.00). COVID-19 wciąż jest obecny w naszym życiu, nawet jeśli próbujemy wrócić do normalności. Czy powrót jest jednak możliwy? (17 IX, godz. 17.00). Uczestnicy kolejnej debaty będą próbowali scharakteryzować przemiany w spojrzeniu historyków na historię Polski Ludowej w ostatnich trzech dekadach III RP (18 IX, godz. 17.00). Historia z rysem współczesności powróci w debacie, której motywem przewodnim będzie próba dostrzeżenia nowoczesności średniowiecza w kontraście do opinii o mrokach tej epoki (23 IX, godz. 18.00). Różne oblicza nowoczesności pojawią się również podczas debaty na temat ważny i trudny: jaka powinna być nowoczesna edukacja (24 IX, godz. 17.00). Festiwal zamknie i podsumuje debata, w której podejmiemy próbę odpowiedzi na pytanie, czy w obliczu kumulujących się kryzysów, m.in. klimatycznego, bioróżnorodności, społecznych, można już mówić o wszechkryzysie (25 IX, godz. 17.00).

Wstęp na imprezy jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Na niektóre spotkania – odpowiednio oznaczone w programie – obowiązują zapisy.

Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie: festiwalnauki.edu.pl

Festiwal Nauki w Warszawie jest obecny (i to przez cały rok!) w mediach społecznościowych:

Facebook: FestiwalNaukiwWarszawie

Twitter: @FNWarszawa

Kanał na YouTube: FnwWarszawie (tu można obejrzeć debaty z poprzednich festiwali).

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM