Igrzyska Wolności 2022 pod hasłem "Zielona niepodległość"

Światowa obsada debat, szeroki wachlarz tematów i trzy dni po brzegi wypełnione wykładami, spotkaniami i panelami dyskusyjnymi - wracają Igrzyska Wolności! Tegoroczne forum odbędzie się już w dniach 14-16 października w EC1 Łódź, a towarzyszącym tegorocznej edycji hasłem będzie "Zielona niepodległość"! Wśród prelegentów m. in. Etgar Keret, Jane Goodal, Martyna Wojciechowska czy Rafał Trzaskowski.

Igrzyska Wolności to spotkanie ludzi ciekawych świata i głodnych nowych idei. To unikalne interdyscyplinarne forum, którego zasadniczym celem jest kreowanie twórczej przestrzeni spotkania ludzi kultury, biznesu i życia publicznego z różnych branż. To dyskusja o najważniejszych wyzwaniach, przed jakimi stoją społeczeństwa Zachodu w XXI wieku.

 

Wśród zaproszonych w tym roku gości znaleźli i znalazły się m. in. dr Jane Goodall (online), Etgar Keret, Martyna Wojciechowska, Rafał Trzaskowski, Janina Ochojska, Adam Michnik, Szymon Hołownia, Robert Makłowicz, Krystyna Kurczab-Redlich, Karolina Korwin Piotrowska, Joanna Ostrowska, Karol Radziszewski, Mariusz Szczygieł, Magda Mołek, Mark Lilla, Johan Norberg, Anna Dziewit-Meller, John Keane, Witold Szabłowski i inni.

Pełen program trzydniowego wydarzenia oraz skład prelegentów dostępny jest na naszej stronie internetowej.

Zielona niepodległość tematem przewodnim edycji 2022

Atak Rosji na Ukrainę sprawił, że europejskie poczucie względnego bezpieczeństwa dobiegło końca. Geopolityka wróciła z całą swoją brutalnością. Wojna to alarm dla całego wolnego świata, który musi być gotowy militarnie bronić swoich wolności oraz wartości. To również ostatni dzwonek dla zielonej transformacji, która uniezależni państwa demokratyczne od dostaw surowców energetycznych z krajów autorytarnych. Dziś zielona transformacja to zielona niepodległość, a nasze cele klimatyczne i ekologiczne są tożsame z geopolitycznymi jak nigdy wcześniej. W jaki sposób przebyć w przyspieszony sposób drogę do zielonej niepodległości? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć podczas Igrzysk Wolności 2022.

W tym roku planujemy zorganizować wydarzenie w formacie hybrydowym – łącząc w ten sposób po raz kolejny tradycyjny format konferencji i spotkania na żywo z otwartym formatem telewizji internetowej. Transmisję online z Igrzysk Wolności 2022 będzie można oglądać za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych – bez żadnych opłat czy konieczności rejestracji.

Bilety na wydarzenie dostępne na stronie: https://sklep.liberte.pl/bilety/

Głównym organizatorem Igrzysk Wolności jest Fundacja Liberté! – interdyscyplinarna organizacja kulturalna i społeczna oraz think tank, który działa w Polsce od 2007 roku.

Partnerami strategicznymi wydarzenia są Miasto Łódź i Łódzkie Centrum Wydarzeń.

DOSTĘP PREMIUM