Digital Youth Forum 2023, czyli jak konstruktywnie i bezpiecznie korzystać z internetu. 750 młodych osób na widowni, tysiące w klasach w całej Polsce i Ukrainie

"Podczas ataków paniki nie ma nic, co zastąpi mi telefon" - mówi jedna z bohaterek filmu dokumentalnego "Dopamina". Premiera filmu jest jednym z punktów programu tegorocznego Digital Youth Forum organizowanego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę już 6 czerwca i transmitowanego do szkół w całej Polsce i szkół w Ukrainie. Zapisy klas na DYF w wersji online trwają aż do 6 czerwca, są dostępne na stronie digitalyouth.pl.

To już ósma edycja wydarzenia poświęconego kreatywnemu wykorzystaniu nowych technologii, bezpieczeństwu online i świadomemu korzystaniu z mediów społecznościowych. Wśród tegorocznych prelegentów są: ambasadorka ciałopozytywności i uczestniczka „Top Model" Martyna Kaczmarek, interwent kryzysowy Tomasz Bilicki, pasjonat piłki nożnej i tiktoker Łukasz Chwieduk, specjalistka od sztucznej inteligencji Pamela Krzypkowska oraz aktywistki z inicjatywy Wschód! – Dominika Lasota oraz Wiktoria Jędroszkowiak. Prowadząca wydarzenie dziennikarka Justyna Suchecka-Jadczak zaprosi na scenę również laureatów tegorocznej edycji konkursu „Slove for Tomorrow".

Podczas Digital Youth Forum odbędzie się premiera filmu dokumentalnego dla młodzieży „Dopamina" zrealizowanego dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę przez duet reżyserski Helenę Ganjalyan i Bartosza Szpaka. „To nie jest film o tym, że internet jest zły i mamy przestać go używać. Ani żeby ktokolwiek czuł się winny, że z niego korzysta… Pytanie co zrobić, żebyśmy to my kontrolowali technologię, a nie technologia nas" – tłumaczy w pierwszych scenach filmu jeden z jego młodych bohaterów.

Wszystkie wystąpienia podczas DYF będą tłumaczone na język ukraiński i polski język migowy (PJM). Zapisów klas do udziału w wydarzeniu w formule online mogą dokonywać nauczycielki i nauczyciele do 6 czerwca na stronie: https://digitalyouth.pl/

Partnerami DYF są Fundacja Orange (Główny Partner) oraz Samsung, Meta, Warbud SA, Algida, GeoComply, Librus oraz Robimy Social Media. Wydarzenie jest współfinansowane przez Unię Europejską. Patronem medialnym DYF jest Radio TOK FM oraz „Głos Nauczycielski".

TOK FM PREMIUM