"Wybieram klimat". Podcasterzy łączą siły i uwrażliwiają na przedwyborczą dezinformację klimatyczną

Dziennikarze i twórcy internetowi: Małgorzata Gołota, Paulina Górska, Krzysztof Rzyman, Aleksandra i Piotr Stanisławscy połączyli siły i przygotowali cykl podcastów "Wybieram klimat". To czteroodcinkowy cykl rozmów z ekspertami, których celem jest uwrażliwienie słuchaczy na dezinformację klimatyczną, edukacja w tym zakresie i przygotowanie ich do stawienia czoła wyzwaniom fałszywych narracji, które standardowo nasilają się w okresie przedwyborczym.

Odcinki publikowane będą co środę, od 13 września. Będzie można ich wysłuchać na stronie autora, w aplikacji Partnera medialnego TOK FM oraz na Klimatycznej Bazie Wiedzy. Wśród poruszanych tematów znajdą się zawiłości sektora energetycznego, międzynarodowych porozumień klimatycznych, demaskowanie manipulacji klimatycznych oraz kwestia czystego powietrza w Polsce.

Cykl podcastów powstał z inicjatywy Fundacji Climate Strategies Poland, która zajmuje się liczeniem śladu węglowego miast i firm, strategiami dekarbonizacji, a także walką z dezinformacją klimatyczną i greenwashingiem. Projekt powstał dzięki wsparciu KR Foundation. Partnerem medialnym cyklu jest TOK FM. Partnerem merytorycznym jest Klimatyczna Baza Wiedzy.

TOK FM PREMIUM