Debata prezydencka. "Debatę wygrywa MamPrawoWiedziec.pl". Po słowach prezydenta i geście z kartką... padły im serwery

Debata prezydencka. W bezpośrednim starciu kandydatów Bronisław Komorowski punktował, jak Andrzej Duda zmieniał swoje poglądy, powołując się przy tym na portal MamPrawoWiedziec.pl. Gdy Duda odpierał te oskarżenia, prezydent wręczył mu kartkę z cytatami i zaprosił do odwiedzenia serwisu. Efekt? Serwery MamPrawoWiedziec.pl w kilka chwil padły.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW pewnym momencie debaty prezydenckiej Komorowski - wbrew protestom dziennikarzy - zszedł ze swojej mównicy, by podać Dudzie wydruk z jego poglądami zebranymi przez portal MamPrawoWiedzieć.pl. przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

- Proszę bardzo, to są pana poglądy. A kto ma wątpliwości, może zajrzeć na MamPrawoWiedzieć.pl. .

Wcześniej Komorowski wytykał kandydatowi PiS, że teraz obiecuje on wsparcie dla rolników, a przed wyborami do europarlamentu był orędownikiem odchodzenia od wspólnej polityki rolnej. Na dowód Komorowski przedstawił poglądy Dudy zebrane właśnie przez MamPrawoWiedzieć.pl. .

- Ja nic takiego nie powiedziałem, okłamuje pan widzów - odcinał się Duda. - To pan obiecywał rolnikom, że będzie walczył o zwiększenie dopłat bezpośrednich, a później pana koledzy z PSL mówili, że tego nie da się zrobić, bo trzeba by zabrać pieniądze francuskim i niemieckim rolnikom - atakował kandydat PiS.

Relację z debaty minuta po minucie przeczytasz na Gazeta.pl>>>

Komorowski punktuje zmianę poglądów ws. górników

- Pan sam powiedział, że jest za bardziej restrykcyjną polityką europejską dotyczącą gazów cieplarnianych, kiedy kandydował do europarlamentu. Przecież to zabójstwo dla górnictwa, zabójstwo dla Śląska - wypominał Dudzie Komorowski. Prezydent ponownie powołał się przy tym na portal MamPrawoWiedzieć.pl. .

- Ja zawsze mówiłem, że trzeba bronić polskiego węgla. Doskonale wiem, że polska gospodarka jest oparta na węglu - odpowiadał Duda. - Gdzie pan był, kiedy Ewa Kopacz godziła się na ustalenia unijne, w których jest mowa o dekarbonizacji europejskiej gospodarki - pytał Duda. Jego słowa przerywał Komorowski, apelując o odpowiedź na zadane pytanie.

- Niech pan nie ucieka od pytania, niech pan odpowie polskim górnikom - wzywał Komorowski. W tym czasie Duda atakował prezydenta. - Kiedy pan był prezydentem, ogłoszono plan zamykania kopalń. Nie ratował pan polskich kopalń - mówił kandydat PiS.

MamPrawoWiedzieć.pl - serwery padły po tym, jak o stronie wspomniał prezydent

Krótko po tym, jak prezydent wspominał w debacie o poglądach Dudy zebranych na MamPrawoWiedziec.pl, strona przestała działać. Komentujący na Twitterze zwracają uwagę, że serwery portalu mogły nie wytrzymać nadmiaru internautów chcących odwiedzić stronę.

"Debatę wygrywa mamprawowiedzieć.pl", czytamy w komentarzach na Twitterze.

MamPrawoWiedziec.pl to strona prowadzona przez ekspertów Stowarzyszenia 61 - niezależnej, apartyjnej organizacji pozarządowej, która stawia sobie za cel dostarczanie obywatelom informacji o osobach pełniących wybieralne funkcje publiczne.

Zobacz wideo

Najnowsze sondaże, debaty, wieczór wyborczy na żywo. Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kampanii wyborczej. Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

DOSTĘP PREMIUM